renka27
18.03.13,12:52
kamarat ma male pohostinstvo, v januari si urobil inventuru za 12/2012 a zistil ze predal viac tovaru ako ako mal na sklade prijaté, cize mu vysiel minusovy stav na skladovych kartach niektorých zásob. Povazuje sa tento minusovy stav za MANKO ? Ak ano, ma zisteny rozdiel zauctovat do pen.dennika internym dokladom v ramci UUO ako storno vydavkov za tovar ? Manko zauctuje v nakupnych cenach ? Nerobi si INV pravidelne , lebo nema ziadnych zamestnancov a v RP ma povoleny predaj do minusu tak na to neprisiel hned az pri inventure. Aky argument by obstal pri kontrole ? Dakujem vsetkym za cenne rady .....
a_je_to
18.03.13,12:10
Manko ? Ešte to ! Veď šlo o predaj neevidovaného prebytku. A upraviť dobrý stav peňažného denníka na zlý podľa skladu ? Ešte to ! Mínusový stav na sklade vznikol buď tým, že mu chýba zaúčtovanie niektorého príjmu nakúpených zásob - ten treba vyhľadať a doúčtovať do skladových zásob. Alebo ... nevylučujem, že na sklad prijíma v nákupnej cene a vyskladňuje v predajnej. Ešteže nemá koho obviniť, keď nemá zamestnancov. Ak zosúladí tieto veci, tak si ušetrí vymýšľanie argumentov, ktoré obstoja pri kontrole.
A nech nezabúda na príslovie ... Ohýbaj ma manko, dokiaľ som ja Janko ! :)
renka27
19.03.13,04:59
takze manko rozhodne nie !!! Aby si skontroloval evidenciu faktúr to som mu poradila, ale tam rozdiel nenašiel vsetky FA ma zaevidovane ....iba ak niektoru stratil (zamotal) to uz nevie ani nema ako spatne zistit. Nakupuje tovar aj v hypermarketoch kede dostane doklad z RP. No a co sa tyka tej evidencie na sklad, tak ze prijima na sklad v NC a predava tovar v PC. RP ma prepojenu so skladom, cize ked preda napr. 5ks horaliek tak sa mu odpisu zo skladovej karty automaticky.
Asi celkom nechapem co si myslel tou druhou moznostou "nevylucujem"..... Podla mna keby nemal povolene ist v sklade do minusu tak by ho RP nepustila predat tovar ktoreho zasoba je nulova. Vlastne by ho to upozornilo, ze ma doplnit zasobu toho tovaru... No skutocne neviem ako mu poradit co teraz s tym ..... prosíííím nenapada Vas nieco :confused: