Michael0
18.03.13,13:30
Dobry den,

rad by som sa opytal k tejto sice uz rozoberanej teme, ale trochu inak.
Moj "problem" spociva v tom, ze mam Win8. Disk C si viem rozdelit a vytvorit druhy virtualny disk priamo vo windowse, avsak mam problem, ze ked mu chcem pridelit pismeno, tak mi ponuka A, B, E, F... no a ja by som mu potreboval dat D, lenze to mi neponuka a neviem preco. Nemam v pocitaci nic, ani externe co ma pismeno D. Je mozne ze v minulosti som v nom mal napr. USB, ktoremu pridelilo D a preto mi ho uz teraz neponuka? Viem, ze ak tam dam teraz svoje USB alebo svoj externy HDD tak to "D" nie je, tak neviem preco ho rezervuje.

Dakujem za rady
sthruska
18.03.13,13:01
Možno tam máš nejakú skrytú partíciu.
Michael0
18.03.13,13:30
Možno tam máš nejakú skrytú partíciu.
A to ako zistim? A ked to aj zistim, ako ju potom vymazem resp. ako ju zmenit aby nebola skryta a obsahovala cca 80% kapacity celeho HDD?
sthruska
18.03.13,13:49
Pozri sa cez správu diskov.
Nemáš náhodou NB s predinštalovaným OS? To by tam potom bol ten OS a "D" jednoducho nebude k dispozícii.
maurer2
18.03.13,13:56
http://www.paragon-software.com/home/pm-express/download.html napalit na disk a rosdelis ako chces ostane ti zachovane vsetky data len to trva dost dlho podla velkosti disku a mnozstva dat aj 12 hod na 320 Gb disku Po napaleni na CD nechta BOOtovat z CD-DVD mechaniky pred pouzitim tohto SILNEHO nastroja este spravit defragmentaciu disku Pre istotu zalohovat vsetky dolezite data ale ak sa v tom nevyznas radsej to dat spravit niekomu skusenemu
Michael0
18.03.13,15:07
Ano, bol tam predinstalovany Win8. Ide o NTB Sony Vaio. Takze je ten D disk skryty a rezervovany pre win?
Vlado40
18.03.13,16:28
Ak si to nikdy nerobil a podľa príspevkov to tak vyzerá ,tak nech sa na to pozrie ten kto vie čo sú to partície na disku aby to náhodou neskončilo tak ,že Ti ani nenabehne Win8.
command
18.03.13,17:28
Ak je particia skryta nema mat preco vyhradene pismeno, nemas d nahodou dvd napalovacku?
Fero11
18.03.13,19:02
Zaujmalo by ma, naco je dobra virtualna particia vo win8.
Inak HDD sa da celkom dobre rozdelit cez gparted, staci napalit linux ubuntu live a nabootovat a spustit command gparted.
Alebo priamo len bootovaci gparted, ci uz s cd, alebo usb.
Viac info http://gparted.sourceforge.net/display-doc.php?name=help-manual&lang=cs a dalsie moznosti http://gparted.org/livecd.php
Peto-M
19.03.13,14:26
Nedelil by som vo Windowse, skúste program Partition Magic.
1a4ter
21.03.13,03:58
Keď si si vytvoril virtuálny disk a pridelilo mu iné písmeno, tak klikni na tento počítač pravým tlačítkom myšky a daj spravovať. Na ľavej strane si klikni na : správa diskov. potom budeš tam vidieť rozdelenie svojho disku. Pozri sa na tú modrú čiaru nižšie. Tam si klikni na tu partíciu ktorej písmeno chceš zmeniť. Klikni na ňu pravým tlačítkom a potom si vyber možnosť : zmeniť písmeneo jednoty a cesty. Potom si tam vyber D. A je to.
command
21.03.13,06:02
Keď si si vytvoril virtuálny disk a pridelilo mu iné písmeno, tak klikni na tento počítač pravým tlačítkom myšky a daj spravovať. Na ľavej strane si klikni na : správa diskov. potom budeš tam vidieť rozdelenie svojho disku. Pozri sa na tú modrú čiaru nižšie. Tam si klikni na tu partíciu ktorej písmeno chceš zmeniť. Klikni na ňu pravým tlačítkom a potom si vyber možnosť : zmeniť písmeneo jednoty a cesty. Potom si tam vyber D. A je to.Citaj citaj a citaj on sam pise ze pismeno D mu neponuka ako volbu, iba ostatne pismena.
1a4ter
21.03.13,08:20
OK. Sorry. Som si to zle vysvetlil.