Jarka
28.09.04,10:14
Odberatel nám chce vrátiť tovar, ktorý sme mu dodali v 08/2004 s tým, že zoberie iný tovar v tom istom množstve ale s inými parametrami a rozdiel ceny doplatí. Jedná sa o ten istý druh tovaru len má rôzne parametre a tým aj rozdielnu cenu. Mám vyfakturovať len rozdiel ceny alebo na fa z 08 vystaviť dobropis a vystaviť novú fa. Sme platcovia DPH. Neviem ako postupovať, aby to bolo správne.
ZuzanaA
28.09.04,08:22
Ja by som ako píšeš vystavila dobropis a následne novú fa. Alebo ak si štvrťročný platca DPH a aj odberateľ, po vzájomnej dohode, by som jednoducho tú prvú faktúru prerobila ako má byť. Ale to by ste sa fakt museli dohodnúť a pôvodnú faktúru by som si vypýtala späť.
Jarka
28.09.04,08:31
Sme mesačný platcovia, aspoň my, odberateľ neviem ale je dosť možné, že ani nie je platca.
alexaneta
28.09.04,08:52
Ja som tiež za dobropis a novú fa keď sú tam rozdiely v cene.
Danka Kosibová
28.09.04,09:05
pridavam sa k nazoru. Na povodnu fa vystvit dobropis a vystavit novu fa.
recool
12.07.06,17:11
Ale co napriklad ked je urobeny dobropis ... urobi sa FA v tej istej sume na iny tovar [alternativu] ... - v tom pripade neprebehne ani na ucte ani v hotovosti ziadna uctovna polozka .. nakolko keby v hotovosti - treba uctovny doklad - co nebude - a ked sa da platba cez ucet - mala by tam byt nejaka platba ... ale nakolko dobropis a FA bude suma ok ... vynuluje sa to ... vedel by mi prosim niekto v tomto poradit ?? .. vopred dakujem. .... PS: a som platca DPH
Martina CF
11.11.08,10:18
Dobrý deň. Mám jeden problém. Dňa 07.08.2008 som nakúpila kancelárske potreby v hodnote 794,00 Sk (667,20 + DPH 126,80). Odpočet DPH som si uplatnila v 3.Q 2008.
Zistila som však, že som omylom kúpila niečo čo je totálne nepotrebné a vymenila som to včera (05.11.2008) za iný kus tovaru.
Tu však nastal problém. Pôvodný blok mi úplne vystornovali a nahodili nový, v ktorom nepotrebný kus už nie je a vrátili mi za neho peniaze. Avšak dátum na novom doklade je 05.11.2008. Zároveň mi vydali bloček na nový kus tovaru s dátumom 05.11.2008.
Doklad zo 07.08.2008 mi nechceli dať.
Takže teraz mám problém, pretože netuším ako to vyriešiť a čo s odpočítanou DPH.
Vladimír Ozimý
11.11.08,10:45
Dobrý deň. Mám jeden problém. Dňa 07.08.2008 som nakúpila kancelárske potreby v hodnote 794,00 Sk (667,20 + DPH 126,80). Odpočet DPH som si uplatnila v 3.Q 2008.
Zistila som však, že som omylom kúpila niečo čo je totálne nepotrebné a vymenila som to včera (05.11.2008) za iný kus tovaru.
Tu však nastal problém. Pôvodný blok mi úplne vystornovali a nahodili nový, v ktorom nepotrebný kus už nie je a vrátili mi za neho peniaze. Avšak dátum na novom doklade je 05.11.2008. Zároveň mi vydali bloček na nový kus tovaru s dátumom 05.11.2008.
Doklad zo 07.08.2008 mi nechceli dať.
Takže teraz mám problém, pretože netuším ako to vyriešiť a čo s odpočítanou DPH.

:) no nemali ste si postiť originál z ruky, pretože teraz neviete preukázať na základe čoho ste si DpH uplatnili. Inak si myslím že postup predajne je nesprávny pretože nevidím dôvod na to aby vám odobrali originál doklad o kúpe ak je to pre vás účtovný doklad a doklad na účely DPH. V takomto prípade ak sa s nimi nedohodnete máte smolu a daň musíte dodatočným daňovým priznaním vrátiť keďže neviete preukázať že máte faktúru na základe ktorej ste si to nárokovali. Snažte sa aby vám doklad vrátili
Martina CF
11.11.08,11:07
No veď ja viem, že som si ho nemala púštať z ruky. Ale stalo sa. Skúsim tam ešte ísť a dohodnúť sa s nimi, či sa to nedá nejako rozumne vyriešiť. Keď som však tovar menila, pani bola veľmi nepríjemná. Možno narazím na príjemnejšiu.
Ďakujem za pomoc :)