Vakos_SK
18.03.13,17:28
Mám jeden problém s Google chrome. Keď ho zapínam na mojom NTB s win 8 64-bit tak sa mi niekedy zapne na prvý krát (málokedy) a niekedy až keď naň kliknem 20 cca krát. Pri tom keď naň kliknem raz tak sa mi neotvorí ale keď pozriem v správcovi úloh tak tam je otvorený. Do prílohy som dal screen. A ešte by som sa chcel opýtať prečo je chrome 32-bit keď ja mám 64-bit OS?

Prípadne mi poraďte aký prehliadač je vhodný pre tento OS


http://img838.imageshack.us/img838/6291/chromeud.png
mecky
18.03.13,16:34
ci je program 32bit alebo 64bit zalezi len ciste na nom, s tym na kolko bitovom OS bezi to nema nic spolocne
v spravcovi uloh sa vzdy bude ukozovat viac chrome procesov, chrome je multithreadovy, tj kazdy tab alebo doplnok ma svoj vlastny proces
Vakos_SK
18.03.13,17:01
Na obrázku je znázornené že je zapnutý niekoľko krát pri tom mám zapnutú iba jednu kartu a keď mám zapnutých viac kariet tak je ich tam pochopiteľne viac. Každá jedna karta má vlastný proces pretože keď ukončím jeden proces z nich tak sa mi vypne jedna karta. Ale prečo sa mi nechce zapnúť hneď na prvý krát?
mecky
18.03.13,17:12
to preco sa ti nechce zapnut na 1x neviem, mozno len chyba spustaca, skus spravit napr zastupcu na desktop a vyskuast spustat stade
tych procesov je viac ako kariet, lebo tak bezia aj vsetky doplnky napr ja mam teraz otvorenych 7 kariet ale bezi 13 procesov, a to mam chrome relativne cisty
misoft
18.03.13,17:31
mimotemy Toto je jedna z nevýhod Chrome - každá karta = jeden proces. FF sa vždy javí ako jeden proces (že je viacej spusteného, vidieť na využití pamäte)
mecky
18.03.13,18:13
to na pamet nema az tak velky vplyv, FF tiez zerie dost pamete, oba su pametovo dost nenazrane, chrome o nieco viac, tam je skor pricina v nezaujme vyvojarov s tym nieco robit
pokial viem na FF bol tiez planovany prechod na multithread, ale ako to tam momentalne vyzeza
vyhoda chromu v tomto je ze ked padne jeden tab alebo doplnok tak zvysok funguje normalne dalej, FF sa stale dokaze zrutit cely
sthruska
19.03.13,06:29
Mne tento problém spôsobovali doplnky. Základné. Nakoniec som vyhodil všetko von. Dokonca som musel vyhodiť z IE aj google vyhľadávač. Blokoval zdieľanú tlačiareň.
misoft
19.03.13,19:36
..a to je zasa nevýhoda FF :D