Merilin
19.03.13,10:22
Dobry den,
Prosim vas, ak robim mesacnu dph a manzel vyplacal svojim pracovnikom urcitu sumu ale bez dph, nakolko oni niesu platcovia dph, mam to niekde uctovat? Ak ano, kde a ako? Viete mi napisat postup? Dakujem velmi pekne za ochotu
mondes
19.03.13,09:28
Ak uhrádzal faktúry neplatcom DPH, teda tie faktúry nemali vyčíslenú DPH, tak tú faktúru zaeviduješ do záväzkov, ale dáš do nulovej sadzby DPH a s úhradou v peňažnom denníku spáruješ tú faktúru. Nebudeš ju mať v evidencii DPH a neuplatňuješ si odpočet.
Merilin
19.03.13,10:38
dakujem, spravim to tak. Ked bol manzel este neplatca tak dostal papier od odberatela, ze uvedena platba bola oznamena DU a podieha zdaneniu. To znamena, ze on z tej sumy odviedol dobrovolne dan?
A chcem sa este opytat, ked mam fakturu, ktora bola uhradzana hned v hotovosti a mam doklad z registracnej pokladni k nej, tak to uctujem do záväzkov alebo do peňažného denníka?
Klara321
19.03.13,11:24
dakujem, spravim to tak. Ked bol manzel este neplatca tak dostal papier od odberatela, ze uvedena platba bola oznamena DU a podieha zdaneniu. To znamena, ze on z tej sumy odviedol dobrovolne dan?
A chcem sa este opytat, ked mam fakturu, ktora bola uhradzana hned v hotovosti a mam doklad z registracnej pokladni k nej, tak to uctujem do záväzkov alebo do peňažného denníka?

Ja Vam odporucam nejake zaklade skolenie k DPH a k ostatnym daniam tiez, pripadne si nastudovat zakon a vyklad k zakonu. To na co sa pytate su uplne zakladne veci, bez ktorych si neviem predstavit, zeby niekto mal odvahu robit uctovnictvo u platcu dane z pridanej hodnoty. Dufam, ze sa neurazite, moj prispevok je mysleny v dobrom :)
Merilin
19.03.13,12:46
Ja Vam odporucam nejake zaklade skolenie k DPH a k ostatnym daniam tiez, pripadne si nastudovat zakon a vyklad k zakonu. To na co sa pytate su uplne zakladne veci, bez ktorych si neviem predstavit, zeby niekto mal odvahu robit uctovnictvo u platcu dane z pridanej hodnoty. Dufam, ze sa neurazite, moj prispevok je mysleny v dobrom :)

Prepacte, no potrebujem rozumnu odpoved, nie poucovanie. Ak nemate zaujem a ochotu odpovedat tak sa ani nenamahajte nieco pisat. Nepoznate okolnosti. Ja vam tiez nepisem vsetko, co si myslim o vasom prispevku... A tu odvahu mam. Myslim to tiez v dobrom :)
Merilin
19.03.13,12:50
Viete mi prosim Vas poradit? Vopred dakujem
Stefan2005
19.03.13,13:08
...ak robim mesacnu dph a manzel vyplacal svojim pracovnikom urcitu sumu ale bez dph, nakolko oni niesu platcovia dph...

... už len zvýraznené si vyžaduje vysvetlenie... pracovníci sú vždy neplátcovia DPH, alebo nedajbože sú to "zamestnanci" pracujúci pre manžela ako živnostníci a tí mu fakturujú ?
Merilin
19.03.13,13:18
... už len zvýraznené si vyžaduje vysvetlenie... pracovníci sú vždy neplátcovia DPH, alebo nedajbože sú to "zamestnanci" pracujúci pre manžela ako živnostníci a tí mu fakturujú ?

su to zivnostnici a niesu platcovia DPH. No to som uz zauctovala. Potrebujem este vediet, ze ked mam fakturu, ktora bola uhradzana v hotovosti, ci ju staci zapisat len v penaznom denniku, alebo aj v zavazkoch