zrzr
19.03.13,10:27
Mam 1.dohodara , kt. v 3/13 vykona pracu 2 dni na vystave, ale dohoda je platna do 10/2013
a mam 2.dohodara, ktory v 3/13 vykona pracu tiez len 2-3 dni, ale ma dohodu podpisanu len na tie 3 dni a mam 3.dohodara kt. vykona pracu v 3/13 tiez 2-3 dni a dohoda je podpisana do konca mesiaca 3/13.
Ani 1 z nich nema tuto dohodu u sucasneho zamestnavatela, teda ma u ineho.
Aj ked ZdrP . nepozna pravid. a nepravid. prijem, tj.viem ze ich musim prihlasit a odhlasit na tie dni, ked vykonaju uvedenu pracu, ale ako je to u nich3 s odvodmi za ostatne dni v mesiaci, kazdy z nich si musi ostat. dni v 3/13 zaplatit sam zdrav. poistenie?
a Ako ich posudim z pohladu Socpoit. - ide o pravidel. ci nepravid. prijem? Posudzujem z pohladu trvania dohody, alebo podla dni vykonavania dohody ,alebo podla vyplatenia odmeny?Napr. u toho co ma odrobit 2 dni na vystave a dohoda do 10/13 netusim, ci vykona este nejaku pracu v dals. mesiacoch.Poradte. dakujem
Reve
20.03.13,13:45
tuším by to malo byť podľa toho či plácu dostáva pravidelne - dohoda, ktorá je uzavretá na viac ako jeden kalendárny mesiac - je pravidelný príjem - pravidelne dostáva odmenu vždy v termíne...
ak ak vzniká právo na výplatu odmeny spolu za viac kalendárnych mesiacov ide o dohodu s nepravidelným príjmom - raz za 2 mesiace, raz za kvartál, raz za polrok, po splnení dlhodobých kritérií... alebo dohoda na viac kalendárnych mesiacov ale odmena vyplatená po ukončení dohody...np

i ked aj ja občas som si neistá... :)
toto je teoria
reve
anika
20.03.13,15:51
všetci traja dohodári majú podľa mňa nepravidelný príjem, lebo budú vyplatení len raz, a to po vykonaní práce predpokladám, u pravidelného príjmu by mali byť vyplácaní pravidelne, teda aspoň 2x. a ešte ďalšie "pravidlo", dohoda uzatvorená vrámci jedného mesiaca by mala byť vždy nepravidelný príjem.
do zdravotky sa nahlasujú konkrétne dni, kedy pracovali, ale v prípade, že nevieš kedy presne vrámci mesiaca pracovali, tak ich nahlásiš na posledný deň v mesiaci.
ak nemajú inú pracovnú zmluvu alebo dohodu nikde inde, tak podľa mňa by si mali tie ostatné dni doplatiť.
ak by však boli prihlásení na celý mesiac, nemusia doplácať nič:)
VÍNO NITRA
20.03.13,15:57
Podľa ZP musí viesť zamestnávateľ evidenciu dochádzky aj na dohody, t.z. že mzdárka musí vedieť, v ktorý deň v mesiaci dohodár pracoval.
cami
22.03.13,06:24
poprosím o radu: obecný poslanec zanikol mu mandát poslanca 8.3.2013. Zo SP odhlásim to je OK. Poslanci dostávajú odmenu štvrťročne čiže teraz v marci dostanú odmenu. Poslanci ako nepravidelný príjem sa do ZP prihlasuje a odhlasuje v posledný deň v mesiaci kedy dostáva odmenu. Ako to bude u tohto poslanca. Prihlásiť a odhlásiť ho v ZP k 8.3.2013 alebo k 31.3.2013.
Ďakujem.
verkaz
22.03.13,06:45
Má nárok dohodár - starobný dôchodca - s pravidelným príjmom, ktorý je prihlásený od februára do októbra 2013 s pracovným časom 2 hodiny denne (okrem nedele a sviatku), vyplácaný pravidelne každý mesiac nárok na prepočítanie dôchodku ?
scame
22.03.13,07:03
raz za rok tuším
cami
22.03.13,07:29
Dohodár nepravidelný príjem, DoVP uzatvorená na jeden deň . Prihláška (napr. 20.3.2013), odhláška (napr. 20.3.2013) SP - OK. Prihláška a odhláška ZP? V daný deň (napr. 20.3.2013) alebo k poslednému dňu v mesiaci.?
cami
22.03.13,07:34
odpoveď ZP: Prihláška a odhláška v posledný deň v mesiaci, kedy je vyplatená odmena
scame
22.03.13,07:43
Dohodár nepravidelný príjem, DoVP uzatvorená na jeden deň . Prihláška (napr. 20.3.2013), odhláška (napr. 20.3.2013) SP - OK. Prihláška a odhláška ZP? V daný deň (napr. 20.3.2013) alebo k poslednému dňu v mesiaci.?

V daný deň, teda k 20.3.2013 aj prihláška aj odhláška
anika
22.03.13,09:04
treba ho prihlásiť do 8 pracovných dní od 20. 3. 2013
zrzr
22.03.13,10:44
dakujem, takto nejako som to chapala aj ja, ze z pohladu vyplacania sa posudzuje Socpoist, nevedela som ten 1konkret. pripad, -len 1 akcia na dohodu v 3/13 aj zaplatena, ale potom uz nic ale dohoda trvajuca az do 10/13.
Zdrpoist mi bola jasna, aj ked z platenia za vsetky ostatne dni do zdravotky kvoli 2 dnom prace a par eukatikom za nu u ineho zamestnavatela ,asi vsetci dohodari budu prekvapeni a zlostni ked im pridu vyzvy zo zdr.poistovni, kedze stale to mnohi nevedia
nedielka
22.03.13,10:58
DObry den, chcem sa opytat,pokial dohodar mal popri dohode aj TPP,kde si uplatnoval Nezd.ciast.na danov., potom z dohody sa plati preddavkova dan...nemoze si znova uplatnit NCZ>.bolo to este v roku 2012..
Badko
22.03.13,11:31
DObry den, chcem sa opytat,pokial dohodar mal popri dohode aj TPP,kde si uplatnoval Nezd.ciast.na danov., potom z dohody sa plati preddavkova dan...nemoze si znova uplatnit NCZ>.bolo to este v roku 2012..
Nezdanitelnú časť si može uplatňovať len raz
cami
29.04.13,07:00
DoVP - môže sa uzatvárať opakovane za sebou? (Teraz neviem , či vykoná prácu za jeden, dva alebo tri mesiace).
Ďakujem.
cami
29.04.13,07:32
Dohodár, ktorého zamestnám na 4-mesiace, každý mesiac bude mať inú mzdu. Bude pracovať každý deň, no raz hodinu ale aj tri alebo až sedem hodím. Je to pravidelný príjem. Dám mu DoVP, (no ja neviem koľko zarobí mesačne) na každý mesiac s inou sumou?. Dám mu do dohody hodinovú mzdu? Koľko hodín odrobí toľko zarobí, aby neprekročil 350 h. . Môže mať zamestnanec dve DoVP u jedného zamestnávateľa? Ďakujem.
Badko
25.06.13,06:18
Najlepšie je hod. mzda, može mať aj tri DOVP ale nesmie prekročiť 350 hod. za rok za všetky DoVP