Monika C.
19.03.13,11:03
Poradáci neviete mi poradiť?
SZČO vedie podvojné účtovníctvo odvody, ktoré paltí účtujem v priebehu roka na 336 + analitika na konci roka preúčtujem celú sumu do nákladov na 526. Teraz dostala vysoký preplatok kvôli invalidke uznali invalidku do zadu, kde zrazili aj daň neviem ako zaúčtovať je to vysoká suma keby som odúčtovala na 526 pôjdem do mínusu. Neviete poradiť budem veľmi vdačná.
veronikasad
19.03.13,10:06
píšeš o preplatku zo SP ? Veď ten sa nezdaňuje, ani z titulu invalidity sa odvody neznižujú.
Tweety
19.03.13,10:06
Nákladový účet môže mať mínusový zostatok.
Monika C.
19.03.13,10:14
Ďakujem Veronika a Majka. Zo ZP prišli papiere kde to zdanené zo SP dostala preplatok zo starých rokov nemala toľko platiť tak jej to vrátili tam sa to nezdanilo. Momentálne do ZP platí menej ale Sp sa nezmenilo tam platí ako ostatní. Ide mi o to, že sa dostanem na účte 526 vysoko do mínusu okolo 1500,- €. Majka vždy som mala v hlave, že účty 5.. by nemali byť mínusom takže môžem mať mínus na účte 526. Ďakujem dievčatá a príjemnú prácu.
veronikasad
19.03.13,10:18
Ďakujem Veronika a Majka. Zo ZP prišli papiere kde to zdanené zo SP dostala preplatok zo starých rokov nemala toľko platiť tak jej to vrátili tam sa to nezdanilo. Momentálne do ZP platí menej ale Sp sa nezmenilo tam platí ako ostatní. Ide mi o to, že sa dostanem na účte 526 vysoko do mínusu okolo 1500,- €. Majka vždy som mala v hlave, že účty 5.. by nemali byť mínusom takže môžem mať mínus na účte 526. Ďakujem dievčatá a príjemnú prácu.
Monika, v SP bude zrejme preplatok z titulu PN-ky, kedy sa odvody neplatia.
PU nerobím, v JU by si ten preplatok (zdanený) zo ZP účtovala ako príjem neovpl.základ dane.
Monika C.
19.03.13,10:31
Ďakujem Veronika v JÚ nemala by som ani ja problém ale v podvojnom nechcem to pobabrať zato som sa pýtala či náhodou dakto nemal podobné skúsenosti.