spetko
19.03.13,11:29
Ahoj,
potreboval by som k "Začiarkávaciemu políčku (ZP)" priradiť makro "Pridať k oblasti tlače".
Mám zvolenú oblasť tlače A1:B1. Chcel by som ZP 1 "Pridať k oblasti tlače" oblasť A2:B2 (nie nastaviť oblasť tlače), ZP 2 "Pridať k oblasti tlače" oblasť A3:B3. Následný odznačením ZP len odobrať zvolenú oblasť z oblasti tlače, tak aby ostatné začiarknuté oblasti v tlači zostali.
Ďakujem, ahoj
spetko
20.03.13,16:53
Ahoj,
neviete poradiť, ako načítať aktívnu oblasť tlače makrom?
PaloPa
21.03.13,07:47
Ahoj,
neviete poradiť, ako načítať aktívnu oblasť tlače makrom?


Sub UrobPrintArea()
ActiveSheet.PageSetup.PrintArea = Selection.Address ' alebo priamo "$B$7:$E$14"
End Sub
spetko
22.03.13,05:09
Toto nie je problém. Myslím trošku zložitejšie. Prikladám súbor.
PaloPa
22.03.13,15:59
Do oblasti tlače sa dajú pridávať aj nesúvisle oblasti, napr.

ActiveSheet.PageSetup.PrintArea = "$A$1,$D$3,$A$10"

Problém je však v tom, že každá z nich sa ti bude tlačiť na samostatnom liste.
Okrem toho by si musel komplikovane identifikovať, z ktorého riadku bol stlačený príslušný option button.

Osobne by som na to išiel asi inak a to "omakrovaním" skrývania / odkrývania riadkov ktoré nechcem / chcem tlačiť (prípadne ich prekopírovanie do nejakého pomocného listu - napr. cez rozšírený filter).

Dve varianty so skrývaním riadkov si môžeš pozrieť i tu:
jednoduche makro v exceli (http://www.pc-prog.eu/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=249)

Palo
spetko
22.03.13,20:31
Ani to nepôjde, nakoľko v listoch mám aj obrázky a tie sa pri skrývaní riadkov neskryjú, len sa posunú dole. Pokiaľ máš na liste aktivovanú oblasť tlače, tak ti v menu "Oblasť tlače" pribudne možnosť "Pridať k oblasti tlače". Toto by som potreboval makrom aktivovať, alebo deaktivovať. A v podstate mi o samostatné listy ide. Celkom ich je 10 a ja chcem makrom označiť, alebo odznačiť, ktorý list sa má, alebo nemá tlačiť.