kahu
19.03.13,12:59
Ahojte chcela by som poprosiť o radu. Mám urobiť DP občianskeho združenia ale nemám s tým vôbec žiadne skúsenosti. Je to OZ ktoré za rok 2012 malo na BV príjmy iba 2% z daní. Náklady boli iba poplatky banky a notárske poplatky. Viete mi prosím niekto poradiť ako mám urobiť to DP, neviem aký typ DP sa dáva asi ako pri PO? Tie príjmy sa predpokladám nezdaňujú. Ďakujem
kahu
20.03.13,06:53
prosím pomôžte mi niekto s tým
ibiza
20.03.13,09:38
Ak ste mali len tieto príjmy, nemusíte podávať DP.
ecompka
24.03.13,08:17
Prosím Vám prílohy k danovému priznaniu sa vyplnajú aj v eurocentoch na 2 desatinné miesta? Je tam napísané v eurách s presnosťou na dve desatinné miesta.
ecompka
24.03.13,15:51
Prosím Vám prílohy k danovému priznaniu sa vyplnajú aj v eurocentoch na 2 desatinné miesta? Je tam napísané v eurách s presnosťou na dve desatinné miesta.
Posúvam
JankaO
24.03.13,15:58
Posúvam
V eurách na dve destinné miesta znamená napr. 423,12 €. (čiže aj 12 stotín eura, ...)
srska
24.03.13,18:00
Ahojte chcela by som poprosiť o radu. Mám urobiť DP občianskeho združenia ale nemám s tým vôbec žiadne skúsenosti. Je to OZ ktoré za rok 2012 malo na BV príjmy iba 2% z daní. Náklady boli iba poplatky banky a notárske poplatky. Viete mi prosím niekto poradiť ako mám urobiť to DP, neviem aký typ DP sa dáva asi ako pri PO? Tie príjmy sa predpokladám nezdaňujú. Ďakujemako pri po + výkazy - no uč 1-01 + no uč 2-01
cibka1
25.03.13,09:42
ak malo OZ príjem z 2% zapl.dane, ako tento príjem zaúčtovať v JU? Iný nezdaniteľný príjem?
a pri čerpaní tohoto príjmu sa ako postupuje? (OZ je telovýchovná jednota-futbal, výdavky majú len také bežné - rôzne drobné poplatky, úprava a hnojenie ihriska, uprava budovy, zdravotnícke potreby, čistiace potreby...)
srska
25.03.13,13:17
ak malo OZ príjem z 2% zapl.dane, ako tento príjem zaúčtovať v JU? Iný nezdaniteľný príjem?
a pri čerpaní tohoto príjmu sa ako postupuje? (OZ je telovýchovná jednota-futbal, výdavky majú len také bežné - rôzne drobné poplatky, úprava a hnojenie ihriska, uprava budovy, zdravotnícke potreby, čistiace potreby...)príjem 2% zapl. dane = pnzd ja to mám v peňažnom denníku ako stĺpec č. 22 - vklady, úvery, dary, ostatné (soft pohoda) a samozrejme tá istá hodnota v stĺpci banka príjem.
výdaj = vnzd
cibka1
26.03.13,09:37
ďakujem srska, ja robím v alfe stlpec č.20, ale je to to čo som myslela ;-)

s čerpaním som si nie istá, je nejak stanovené dokedy to máme vyčerpať? môžme to čerpať až v roku 2013?

neviem totiž, ktoré z týchto výdavkov ktoré má TVJ sú na podporu športu..
cibka1
26.03.13,14:55
posúvam
ecompka
28.03.13,14:14
Treba k danovému priznaniu občianskeho združenia aj poznámky? Nikdy to nebolo treba, dnes to teta na danovom pýtala. Tak neviem či nebola v obraze ona, alebo ja???
srska
28.03.13,14:25
Treba k danovému priznaniu občianskeho združenia aj poznámky? Nikdy to nebolo treba, dnes to teta na danovom pýtala. Tak neviem či nebola v obraze ona, alebo ja???moje oz podáva každý rok dppo (nemusí) a poznámky nepýtali. (jú)

kde to pýtali?

doplnenie 16:53 - ak oz účtuje v podvojnom účtovníctve, tak poznámky treba doložiť - vzor a pokec je na stránke mfsr (http://www.mfsr.sk/Default.aspx?CatID=8647)
srska
28.03.13,14:31
ďakujem srska, ja robím v alfe stlpec č.20, ale je to to čo som myslela ;-)

s čerpaním som si nie istá, je nejak stanovené dokedy to máme vyčerpať? môžme to čerpať až v roku 2013?

neviem totiž, ktoré z týchto výdavkov ktoré má TVJ sú na podporu športu..to čo dostali v 2012 musia minúť do 31.12.2013
ecompka
28.03.13,16:33
moje oz podáva každý rok dppo (nemusí) a poznámky nepýtali. (jú)

kde to pýtali?

doplnenie 16:53 - ak oz účtuje v podvojnom účtovníctve, tak poznámky treba doložiť - vzor a pokec je na stránke mfsr (http://www.mfsr.sk/Default.aspx?CatID=8647)

Jaj, to ich mám dorobiť??? To je teraz nové tento rok? Moje OZ tiež nemuselo podať, urobili sme, lebo každý rok sa podáva a teraz toto???
ecompka
28.03.13,16:36
Práve rozmýšlam, že však aj my učtujeme v JU, to len danové priznanie je ako pre právnickú osobu. Prílohy som dávala ako v JU.
eva.ch
30.03.13,20:38
dobry den,
prosim Vas, obcianske zdruzenie malo prijem z clenskeho a v minulom roku dostalo z mesta dotaciu. Musia podat danove priznanie? Ak ano, tak potom ako sa to uctuje? prijem dotacie ako PNZD a ked sa vycerpa tak sa preuctuje ako prijem ovplyv. ZD? Co este musim prilozit k DP? vykazy ako pri jednoduchom ucte? Dakujem