Fany1000
19.03.13,13:03
Dobrý deň, prosím vás, viete mi poradiť, ako sa postupuje pri zriaďovaní alokovanej triedy materskej školy bez možnosti stravovania v novej budove?
Máme materskú školu, v budove ktorej je školská kuchyňa a jedáleň ZŠ. Tá zabezpečuje stravovanie detí MŠ. Vzhľadom na zvyujúci sa počet detí v mš a priestorové možnosti, uvažujeme nad zriadením alokovanej triedy s tým, že stravu by sme dovážali zo školskej jedálne. Hľadala som na internete, čo všetko je potrebné zariadiť, ale nenašla som. Máte niekto skúsenosti? Poraďte :-). Ďakujem.
GabiZ
19.03.13,12:38
V tomto prípade by sa jednalo o elokované pracovisko pri MŠ. Novelou zákona č. 596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve sa do ustanovenia § 18 dostali odseky č. 6 až 8, ktoré riešia zmeny v sieti. Váš prípad je ods. 6a) t.j. zaradenie elokovaného pracoviska do siete. Podľa novely tohto zákona zriadeniu elokovaného pracoviska predchádza zmena v sieti, o ktorú sa žiada do 31.3. kalendárneho roka, ktorý predchádza roku v ktorom má byť školské zariadenie zriadené. Doklady potrebné ku zmene v sieti sú uvedené v § 18 ods. 7 tohto zákona. Treba však pripomenúť, že elokované pracovisko nie je právnickou osobou a zriaďuje sa ako súčasť školy alebo školského zariadenia, ktoré je právnickou osobou. Materská škola ak nemá právnu subjektivitu, pred zaradením do siete musí urobiť všetky úkony tak, aby sa stala právnym subjektom a potom môže mať elokované pracovisko bez právnej subjektivity. Zriaďovateľ zabezpečí všetky úkony smerujúce k premene školy alebo školského zariadenia na právnickú osobu najneskôr do 1. januára 2014. (§ 39c ods. 3).
Inak elokované pracoviská a zmeny v sieti rieši aj metodické usmernenie č. 13/2013, kde sú aj vzory.
http://www.minedu.sk/rezortne-predpisy-vydane-v-roku-2013/
Fany1000
19.03.13,18:24
GabiZ, ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Veľmi si mi pomohla.