antonka
07.03.06,06:53
Pekný deň,
ako mám ošetriť prípad, keď živnostník (JU) platí splátky za DHIM. ale zmluva o splácaní je na jeho manželku? Mám urobiť medzi nimi nejakú zmluvu alebo dohodu?
Zita5
07.03.06,06:01
Pekný deň,
ako mám ošetriť prípad, keď živnostník (JU) platí splátky za DHIM. ale zmluva o splácaní je na jeho manželku? Mám urobiť medzi nimi nejakú zmluvu alebo dohodu?

Podľa môjho názoru sa netýka podnikania manžela , takže splátky by si nemal účtovať do účtovníctva patriaceho k podnikaniu .

Ešte treba rozvinúť o aký DHIM sa jedná .
antonka
07.03.06,06:07
Jedná sa o fotoaparát, ktorý manžel používa v súvislosti s podnikaním. Vyplýva mu to z mandátnej zmluvy. Nemohol ho kúpiť na seba, lebo nemal dostatočný príjem a tak mu splátková spoločnosť nepovolila kúpu na splátky.
Zita5
07.03.06,06:09
Jedná sa o fotoaparát, ktorý manžel používa v súvislosti s podnikaním. Vyplýva mu to z mandátnej zmluvy. Nemohol ho kúpiť na seba, lebo nemal dostatočný príjem a tak mu splátková spoločnosť nepovolila kúpu na splátky.

Čo má spoločné mandátna zmluva s podnikaním ? Ešte toto doplň prosím Ťa .
antonka
07.03.06,06:29
Asi som to zle napísala. On je živnostník, ale zatiaľ robí len sprostredkovanie finančných produktov pre určitú spoločnosť a s ňou má uzavretú mandátnu zmluvu. Pre túto prácu si musel vybaviť aj živnosť.
antonka
07.03.06,07:39
Zitka, doplnila som ako som vedela, prosím poraď čo ďalej.