_/=-)+(-=\_
19.03.13,14:28
Dobrý deň,

zaujímalo by ma, či je možné vykonávať živnostenskú činnosť z domu počas dlhodobej PN (3 mesiace). Konkrétne sa jedná o administráciu web stránok.

Ďakujem.
Tweety
19.03.13,13:31
Áno, je.
tictac7
19.03.13,13:35
....aký nik obrázkoidný :-)
veronikasad
19.03.13,13:38
... za predpokladu, že bude dodržiavaný liečebný režim.
_/=-)+(-=\_
19.03.13,13:41
Ďakujem za rýchlu odpoveď :)

veronikasad: Čo presne znamená dodržiavanie liečebného režimu? Že človek musí byť naozaj len doma počas tejto doby, maximálne u doktora?
Tweety
19.03.13,13:42
Ďakujem za rýchlu odpoveď :)

veronikasad: Čo presne znamená dodržiavanie liečebného režimu? Že človek musí byť naozaj len doma počas tejto doby, maximálne u doktora?
ÁNo doma, na uvedenej adrese, príp. u lekára( s potvrdením). Ak má vychádzky, tak samozrejme tie môže využívať mimo domu.
veronikasad
19.03.13,13:43
Ďakujem za rýchlu odpoveď :)

veronikasad: Čo presne znamená dodržiavanie liečebného režimu? Že človek musí byť naozaj len doma počas tejto doby, maximálne u doktora?
Ak nebudeš mať stanovené vychádzky, tak presne tak ako píšeš. Keď ťa kontrola nenájde doma, pôjde o porušenie lieč.režimu.
_/=-)+(-=\_
19.03.13,13:48
Rozumiem. A ešte posledná otázka - potrebujem k tomu vykonávaniu činnosti z domu aj nejaké dodatočné potvrdenie napr. od doktora?
veronikasad
19.03.13,13:51
Rozumiem. A ešte posledná otázka - potrebujem k tomu vykonávaniu činnosti z domu aj nejaké dodatočné potvrdenie napr. od doktora?
Tvoja pôvodná otázka by skôr mala znieť či počas PN-ky môžeš faktúrovať. Tam je odpoveď jednoznačná - môžeš.
Čo sa týka výkonu práce - mal by si dodržiavať liečebný režim (v tom je obsiahnuté všetko - od doktora si nič nepýtaj)
_/=-)+(-=\_
19.03.13,13:58
Super, ďakujem ešte raz :) Ešte mi však poraďte, ktorú odpoveď mám označiť za správnu, keďže si myslím, že obidve sú na rovnakej úrovni
Peggynka
20.03.13,07:09
Keďže si na PN,neplatíš odvody,ale príjem máš,takže na budúci rok ti vyjde nedoplatok na poistnom (ja som musela doplatiť 208 €),počítaj s tým.
veronikasad
20.03.13,07:18
Keďže si na PN,neplatíš odvody,ale príjem máš,takže na budúci rok ti vyjde nedoplatok na poistnom (ja som musela doplatiť 208 €),počítaj s tým.
Ak píšeš o nedoplatku na zdr.poistení, ten vyjde iba pri vysokom VZ - nie ak platí odvody z minima (a bude ich platiť aj v nasl.kal.roku).
Peggynka
20.03.13,07:35
Ja platím z minima a vyšlo to tak.