foxyman
07.03.06,07:07
Mám taký jeden problém so živnostníkom podnikajúcim v oblasti výroby a montáže roliet a žalúzií. Vo vystavených faktúrach za minulý rok má fakturáciu roliet a žalúzií na množstvo prevyšujúce nákup uvedených komodít. Nebude problém pri prípadnej daňovej kontrole, že vlastne predal to, čo ani nemá v nákupe?
marcelaStanakova
07.03.06,06:10
Vediete si sklad?
sarmantna
07.03.06,06:11
Môže byť určite otázka z daňového úradu, akým spôsobom nadobudol veci, ktoré predáva...ale, daňový úrad vôbec netrápi, keď si vlastne povyšuje tržby, daňový úrad zaujímajú iba náklady, a tie nemá navýšené.
Zita5
07.03.06,06:12
Mám taký jeden problém so živnostníkom podnikajúcim v oblasti výroby a montáže roliet a žalúzií. Vo vystavených faktúrach za minulý rok má fakturáciu roliet a žalúzií na množstvo prevyšujúce nákup uvedených komodít. Nebude problém pri prípadnej daňovej kontrole, že vlastne predal to, čo ani nemá v nákupe?


Nuž to je chyba , tám pádom deklaruje aj príjmy na čierno , pretože ak je vedená skladová evidencia a vystavované príjemky a výdajky v súlade s nákupom , tak takéto niečo sa nemôže stať . Neustriehol pohyb na sklade :rolleyes:
foxyman
07.03.06,06:14
Ročný obrat má zhruba 1 mil. SK, chcel by som mu viesť nejaký ten sklad, ale absolútne mi to nebude vychádzať, výdajka z ničoho. Rozmýšľam, že sklad nebudem robiť, keďže by to robilo len okatejšie problémy s chýbajúcim nákupom. Všetko pravdepodobne nakupoval "načierno" lacnejšie a nemá od toho doklady.
Zita5
07.03.06,06:23
Ročný obrat má zhruba 1 mil. SK, chcel by som mu viesť nejaký ten sklad, ale absolútne mi to nebude vychádzať, výdajka z ničoho. Rozmýšľam, že sklad nebudem robiť, keďže by to robilo len okatejšie problémy s chýbajúcim nákupom. Všetko pravdepodobne nakupoval "načierno" lacnejšie a nemá od toho doklady.


No veď práve , preto aj moja odpoveď je v takom znení , a to si domyslí každá daňová kontrola , pretože nakúpil na čierno , a tu sa sekol , to znamená , že z tohto môže vyplývať aj práce za ktoré inkasoval "keš" bez fakturácie . To sa vlastne prezradil sám .Proste vrhá to tien nedôvery .

No skladovú evidenciu je povinný viesť a okaté to bude aj tak , pretože má vysoký obrat . Za skladovú evidenciu môže dostať pokutu a ešte aj príkaz na dorobenie a preukázanie skladovej evidiencie a inventarizície .
foxyman
07.03.06,06:37
A čo tak viesť sklad. evidenciu spôsobom B, t.j. všetko dávať do spotreby a následne na konci roka urobiť inventúru a výsledok stornovať z nákladov. Myslíte, že daňová kontrola ukáže na vyšlú faktúru a povie, ukážte mi kde ste to nakúpili? Má s tým niekto skúsenosti?
renča1
07.03.06,06:56
A čo tak viesť sklad. evidenciu spôsobom B, t.j. všetko dávať do spotreby a následne na konci roka urobiť inventúru a výsledok stornovať z nákladov. Myslíte, že daňová kontrola ukáže na vyšlú faktúru a povie, ukážte mi kde ste to nakúpili? Má s tým niekto skúsenosti?

Mal si dávať na to pozor počas celého roka. SZČO sa ukrátil o náklady a o dph, ak je platcom dph. "On vlastne nakúpil na čiernou, tak isto mal aj predať.mimotemy ". A čo tak invent.rozdiely k 31.12.?
foxyman
07.03.06,06:59
Prepáč, ako si to myslela s tými invent. rozdielmi? Nespal som veľmi v noci, tak mi to nedochádza.
renča1
07.03.06,07:03
Myslela som tým, že si povinný urobiť aj fyzic.inventúru, porovnáš ho s účtov.tak zistíš či ti vzniklo manko alebo prebytok.
Zita5
07.03.06,07:06
Daňová kontrola má právo na všetko ohľadne účtovníctva , dokazovanie , preukazovanie atď . Je to materiál , ktorý musí prejsť cez skladové hospodárstvo. Tu sa nejedná o hrubý príjem 100 000 Sk ale o milión !!!!
foxyman
07.03.06,07:11
Veľmi si ma nepotešila Zita, mám z toho hlavu v smútku a celú noc som preto nespal, čo sa s tým teraz dá urobiť?
renča1
07.03.06,07:14
Zitka ved ja stebou súhlasím, len som súhlasila stým, že SZČO si môže vybrať , ako bude viesť sklad.evidenciu spôsobom A, alebo B, ale ved to ty určite vieš. Nuž poviem vám ja osobne by som takéto účto ani nezobrala do rúk, mala by som strach. Otázne teraz zostáva čo stým? Na jednu stranu SZČO odviedol vyšší príjem ako v skutočnosti mal a na druhej strane namočil aj dodávateľa. Tu je to moc okaté.
foxyman
07.03.06,07:22
Rozmýšľal som, že aj z toho mála, čo má nakúpené, by sa dalo nejakým spôsobom odpisovať na jednu zákazku menej materiálu ako v skutočnosti spotreboval, myslím, že ak si stanoví takúto normu spotreby trebárs na jednu žalúziu, tak by sa to nejak aspon nie s odratými ale už osekanými ušami ustáť. Čo myslíte?
foxyman
07.03.06,10:03
Neporadí ešte niekto?
Zita5
07.03.06,10:42
:)
Zitka ved ja stebou súhlasím, len som súhlasila stým, že SZČO si môže vybrať , ako bude viesť sklad.evidenciu spôsobom A, alebo B, ale ved to ty určite vieš. Nuž poviem vám ja osobne by som takéto účto ani nezobrala do rúk, mala by som strach. Otázne teraz zostáva čo stým? Na jednu stranu SZČO odviedol vyšší príjem ako v skutočnosti mal a na druhej strane namočil aj dodávateľa. Tu je to moc okaté.

Renča veď ja nenamietam na nič, len píšem názor;) :) .Ďalšia vec je tá , že on v skutočnosti zinkasoval peniaze , ktoré mu vstupili do ZD , to že jednal spôsobom nie dobrým a vlastne uvažoval nesprávne , tak je jeho zodpovednosť za spôsobenie tejto vzniklej situácie .


Je pravdou , že o uplatnení výdavkov do výdavkov OVZD si rozhoduje podnikateľ sám , nie nemusí ich uplatniť , ale na druhej strane by ich mal účtovať do VNZD .ale má doklad o nadobudnutí metariálu pre vykonávanie jeho činnosti .

To znamená , že nedá sa spraviť žalúzia z ničoho ..........

Too : floxy.../však to ani neviem napísať :):confused: /skús pozrieť na nákup materiálu čo Ti to dá a zosúlaď to s fakturáciou . Iné neviem čo by si mohol v tomto spraviť , nie je to košér , ale o tom som sa už zmienila .