arcoiris
19.03.13,19:32
Zdravím, môžem doložiť na súd ako listinný dôkaz kópiu zdravotnej správy člena rodiny od lekára? Nebude to porušenie zákona o ochrane osobných údajov alebo niečo také? Alebo mám súd žiadať, aby si vyžiadal lekársku správu od daného lekára? Vďaka za info
Stanislav 1975
19.03.13,18:37
samozrejme že nemožeš- hovorí ti niečo pojem, lekárske tajomstvo ???
buchač
19.03.13,18:40
Zdravím, môžem doložiť na súd ako listinný dôkaz kópiu zdravotnej správy člena rodiny od lekára? Nebude to porušenie zákona o ochrane osobných údajov alebo niečo také? Alebo mám súd žiadať, aby si vyžiadal lekársku správu od daného lekára? Vďaka za info
Ani súd nemôže v podstate žiadať lekára o zverejnenie zdravotného stavu ...
Na takéto niečo musí dať súhlas samotný pacient ...
Lekára by som v tomto prípade prirovnal ku farárovi ...obaja sú zaviazaní tým zachovávaním mlčanlivosti ...

Iné je , ak súd dá vyhotoviť súdno - znalecký posudok ...týka sa poväčšinou psycho stavov ...

Inak to nie je sranda , nakoľko aj do konfliktu so zákonom sa jeden môže dostať :


Zo zákonných predpisov je základným pilierom pre ochranu údajov pacienta Občiansky zákonník 3) ako kódex súkromného práva a jeho generálne ustanovenie § 11 OZ pojednávajúce o ochrane osobnosti.
Trestnoprávne následky nedodržania lekárskeho tajomstva zachytáva Trestný zákon 4) v § 374.
Konštrukcia špeciálnej ochrany osobných údajov pacienta nachádza svoje formálne vyjadrenie ako v zákone o ochrane osobných údajov, v ustanoveniach § 7 a § 8 ZOOU ale predovšetkým v zákone o zdravotnej starostlivosti 5) a zákone o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti 6), ktoré už konkrétne upravujú povinnosť mlčanlivosti a ochranu osobných údajov pacienta pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti.
arcoiris
19.03.13,18:42
áno hovorí! ďakujem za príjemnú odpoveď!
arcoiris
19.03.13,18:43
ďakujem buchač :)