Tica2
19.03.13,20:33
V neziskovej organizácii mám príjmy a výdavky aj z podnikania, aj také čo sú v súlade so stanovami n.o. - teda som ich zaradila medzi nedańové príjmy a výdavky.V daňovej časti mám výsledok malú stratu. Nedaňové príjmy sú podstatne vyššie - sú to príjmy z organizovania seminárov, výdavky na tieto semináre (prenájom miestnosti, projektor a pod) som zaradila ako nedaňové - keďže sa týkajú nedaňových príjmov. Z tejto činnosti máme viac príjmov ako výdavkov, sme v pluse. Do dańového priznania do riadku 100 som dala stratu z rozdielu daňových nákladov a výdavkov. Kde dám nedaňové výdavky a príjmy? Dala som ich na stranu 5 tabuľku C2, ale potom hlásilo chybu na riadku 100 a chcelo tam započítať zisk z nedaňovej časti činnosti neziskovky. Účtujem v jednoduchom účtovníctve a prílohy - Výkaz o majetku a záväzkoch a príjmoch a výdavkoch som bez problémov vyplnila - tam je všetko pekne oddelené - na príjmy aj výdaje z nezdaňovanej a zdaňovanej činnosti
zanetth
20.03.13,05:38
Na riadku 100 bude to isté číslo ako v tab. C2 riadok 1 - rozdiel príjmov a výdavkov spolu z nezdaňovanej a zdaňovanej činnosti
Výdavky z nezdaňovanej činnosti do riadku 13 (III.časť). (alebo sem prilep výkaz príjmov a výdavkov)
Príjmy z nezdaňovanej činnosti ak sú to 2% darovanej DzP - riadok 210
Ostatné príjmy z nezdaňovanej činnosti spolu (okrem 2%) - riadok 230