MIRIAMA1
20.03.13,00:57
Dobrý deň.
Chcela som poradiť, do akej platovej triedy má byť zaradená vychovávateľka v DD, ak:
1) - má ukončené VŠ vzdelanie 1 stupňa v odbore Majster odbornej výchovy
2) - má ukončené VŠ vzdelanie 2 stupňa v odbore Učiteľstvo technických profesijných predmetov a praktickej prípravy
3) - má ukončené VŠ vzdelanie 2 stupňa v odbore Sociálna pedagogika a vychovávateľstvo

Celkovo bola zamestnaná 4 roky, z toho 1 rok ako Učiteľka v materskej škole. Momentálne je nezamestnaná, na rodičovskej dovolenke (18 mesačné dieťa).
Ďakujem
brontosaurus
20.03.13,20:21
Nakoľko jej najvyššie vzdelanie je VŠ II.stupňa v odbore pedagogika a vychovávateľstvo s ktorým je plne kvalifikovaná na prácu vychovávateľky, tak by mala byť zaradená do 10. platovej triedy.
Predpokladám že už získala pedagogickú prax pred rokom 2008, alebo má absolvované adaptačné vzdelávanie, keď už pracovala v MŠ, aj keď ako nekvalifikovaná. Ak by náhodou nie, tak by bola zaradená ako začínajúca a bola by zaradená do 9. platovej triedy.
mariab65
27.04.13,14:10
Dobrý deň....chcela by som vás poprosiť o radu......som zamestnaná v materskej škole, mám ukončenú pedagogickú a sociálnu akadémiu a vysokoškolské vzdelanie pre ZŠ a SŠ 5-12, čiže pre druhý stupeň v kombinácii Pedagogika - Hudobné umenie. Pri nástupe do MŠ som bola zaradená ako zač. pg zamestnanec do platovej triedy 7 ako nekvalifikovaná bez praxe. Od januára 2013 som však po zistení potrebných informácii bola preradená do platovej triedy 9 ako nekvalifikovaná, ale uznali mi vysokoškolské vzdelanie. Mám teda nárok na vrátenie časti mzdy (doplatku), ktorá mi po zlom zaradení nebola vyplácaná? Ďakujem