ryba
20.03.13,11:09
Potrebujem poradiť.
V roku 2012 som poberala materskú a rodičovský príspevok. Okrem toho som mala príjmy z prenájmu bytu. Musím podávať daňové priznanie? Zároveň Vás prosím skontrolovať, či som správne urobila daňové TYP B.

Príjem z prenájmu mesačne 270,-€ x 12 = 3240,- €
Z celkových príjmov odrátaná oslobodená časť 3240-500=2740,-€
40% výdavky = 1096,- €
základ dane vyšiel 1644,- €
daň 312,36 €

Prosím Vás, mám to dobre vypočítané?
Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď.
Mila123
20.03.13,11:15
kalkulačka správne vypočítala

nemala si žiadne preplatky na energiách?
ryba
20.03.13,14:13
Nie nemala som preplatky na energiách.
Adaka
21.03.13,19:47
možem poprosiť, z prenájmu tých 500 píšem do NČZD alebo príjem -500 dám už rovno do r. 10z odd. VI ako vypíšem DP dakujem
P: 4332,44-500=3832,44
3832,44:4332,44=0,88
2881,99*0,88=2536,15
3832,44-2536,15=1296,26
daň 246,29
JuKaS
21.03.13,21:06
možem poprosiť, z prenájmu tých 500 píšem do NČZD alebo príjem -500 dám už rovno do r. 10z odd. VI ako vypíšem DP dakujem
P: 4332,44-500=3832,44
3832,44:4332,44=0,88
2881,99*0,88=2536,15
3832,44-2536,15=1296,26
daň 246,29

Na r. 10 stl.1 uvedie sumu 3832,44 ( 4332,44-500)
Na r. 10 stl.2 uvedie sumu 1532,98 € (3832,44 : 4332,44) x 1732,98
suma 1732,98 je 40% zo sumy 4332,44
ČZD = 2299,46 ( 3832,44 - 1532,98 )
Daň 436,98
ikoja
21.03.13,22:48
som rovnaky pripad a zaujimalo by ma, ci si pri vyplnani danoveho priznania uplatnujem aj odpocitatelnu polozku na danovnika( teda tych 3644,74eura)? vdaka!
Adaka
22.03.13,05:17
ja nedávam výdavky % , mám skutočné 2881,99, príjem je 4332,44
Mila123
22.03.13,07:28
možem poprosiť, z prenájmu tých 500 píšem do NČZD alebo príjem -500 dám už rovno do r. 10z odd. VI ako vypíšem DP dakujem
P: 4332,44-500=3832,44
3832,44:4332,44=0,88
2881,99*0,88=2536,15
3832,44-2536,15=1296,26
daň 246,29
použitie § 9/1/g ZDP je správne prepočítaný....
príjem vo výške 3832,44 a výdavky 2536,15 sa zapíšu na str. 3 pod § 6, ods- 3 ZDP, riadok 10, tab. 1, oddiel VI. na str. 3
daňová povinnosť je správna, pokiaľ nemáte aj iný príjem....
maratonec
26.03.13,19:25
Dobrý večer, chcem sa opýtať, známy prenajíma byť, nájomca mu platí len takú sumu, ktorú prenajímateľ uhrádza na základe predpisu, môžem uplatniť do výdavkov celú sumu ktorú prenajímateľ uhradí?? (príjmy 2000,výdaje 2000)
tictac7
27.03.13,07:02
Dobrý večer, chcem sa opýtať, známy prenajíma byť, nájomca mu platí len takú sumu, ktorú prenajímateľ uhrádza na základe predpisu, môžem uplatniť do výdavkov celú sumu ktorú prenajímateľ uhradí?? (príjmy 2000,výdaje 2000)

nie. určite nemôžeš použiť celú sumu, nakoľko táto sa skladá určite aj z poplatkov, ktoré nie sú výdavkami (napr. tvorba fondu opráv)
marions
27.03.13,12:57
Dobrý deň,
SZČO okrem svojej činnosti prenajal byt jednorazovo a mal okrem príjmu ako SZČO príjem z toho nájmu 42,- €
Má sa to uviesť niekde do DP, keď do výšky 500,-€ je oslobodené? Alebo to treba zahrnúť do príjmu a zdaniť?
Ďakujem.
marions
27.03.13,13:40
prosííííím poradte niekto
Danuulienka
29.03.13,18:50
nesedia mi tam moc tie výdavky percentom, nebolo to náhodou u prenájme bytu zrušené?
a ešte pokiaľ som robila v byte drobné úpravy maľovanie, prerábanie povaly, mám na to
podloženú faktúru, ktorú opravu mi robila firma, môžem si ju uplatniť ako výdavok v daňovom
​priznaní?
Danuulienka
29.03.13,18:52
nie je nárok na odpočítateľnú položku, pokiaľ popri tom nie je iný príjem zo závislej alebo podnikateľskej činnosti