Danielka1982
20.03.13,11:17
prosím vás o radu,priateľ s exmanželkou mali v polovici roku 2011 BSM kde sa rozhodlo,že byt ostáva jej s tým,že má exmanželovi vyplatiť časť toho bytu...ona byt s jeho súhlasom predala a vyplatila ho v roku 2012.Mysleli sme,že tým to skončilo a bude pokoj.No v roku 2012 prišlo vyúčtovanie z bytového družstva za rok 2011.Bytové družstvo chcelo vyplatiť preplatok až keď podpíšu súhlas noví majitelia bytu.Ťahalo sa to doteraz no dozvedeli sme sa,že preplatok bol jeho exmanželke vyplatený ešte pred tým než podpísali súhlas noví majitelia bytu.A teraz k tomu zopár otázok.Prečo bytové družstvo o preplatku neinformovalo aj priateľa,keď v roku 2011 ešte bol spoluvlastníkom bytu a dozvedel sa to len od nových majiteľov bytu.Mohlo bytové družstvo vyplatiť preplatok jeho exmanželke bez jeho súhlasu,podpisu?Má priateľ nárok na polovicu preplatku aj keď tam už v tom čase nebýval len jej prispieval ale nie je o tom žiadny doklad?Noví majitelia podpísali súhlas s vyplatením preplatku avšak každému polovicu.Urobilo chybu bytové družstvo alebo jeho exmanželka,že ani ona neinformovala exmanžela o preplatku,zatajila,že jej prispieval a peniaze si nechala?Nevieme či je to napadnuteľné a začať to riešiť alebo to nechať tak.
Mila123
20.03.13,10:20
preplatok bol v sume akej?
Danielka1982
20.03.13,10:26
1320 eur
Danielka1982
20.03.13,11:02
1320 eur
willma
20.03.13,12:56
...Bytové družstvo chcelo vyplatiť preplatok až keď podpíšu súhlas noví majitelia bytu.... mňa zarazilo toto jednanie BD - čo majú s vyplatením preplatku spoločné noví majitelia bytu:eek: Predsa pri predaji ste si isto zapísali stavy všetkých meraných médií a nahlásili ich BD - to bolo povinné rozpočitať pomerným dielom na pôvodného a nového majiteľa úhrady. Tiež som v priebehu roka predala byt a to by som sa pozrela, aby si správca žiadal súhlas od nového majiteľa na vyplatenie preplatku z obdobia, kedy som bola vlastníčkou ja. Je tam pomer 8 mesiacov :4mesiacom.
Mária27
20.03.13,19:47
Bytové drustvo nebude robiť sudcu. Pri spoločných nájomcoch družstevného bytu, resp. pri dvoch spoluvlastníkoch, môže vyplatiť preplatok hociktorému z nich. Vyrovnať sa musia sami.