Stefan.
20.03.13,14:17
:mee:Prajem pekný deň prosím o radu som SZČO a pracujem pre slovensku firmu v zahraniči možem si vDP úlatniť odpočet na stravné aj keď mi firma diety vyplatila?
Ďakujem.
Stefan.
20.03.13,16:24
Prosím vie niekto poradiť:mee:
Tweety
20.03.13,16:56
:mee:Prajem pekný deň prosím o radu som SZČO a pracujem pre slovensku firmu v zahraniči možem si vDP úlatniť odpočet na stravné aj keď mi firma diety vyplatila?
Ďakujem.
Za rovnaký čas nemôžeš mať aj stravné-diéty aj nárok na zabezpečenie stravovania. A ako ti tie diéty vyplatila? Si vari zamestnancom, či?
Stefan.
20.03.13,19:06
Som SZČO firma mi nezabezpečila strávovanie ale vyplatila diety v hotovosti na základe rozpisu pracovných ciest ide mi o toči si možem v DP úlatniť teraz odpočet na stravné alebo nie
Tweety
20.03.13,19:16
Som SZČO firma mi nezabezpečila strávovanie ale vyplatila diety v hotovosti na základe rozpisu pracovných ciest ide mi o toči si možem v DP úlatniť teraz odpočet na stravné alebo nie
Veď som to napísala, že nemôžeš mať aj diéty aj stravné. A mal si zakúpené SL? Vidím, že ide asi o závislú činnosť, či si práce fakturoval?
Stefan.
20.03.13,19:34
Ano práce som faktúroval, som SZČO a SL som nemal zakúpené.
Tweety
20.03.13,19:35
Ano práce som faktúroval, som SZČO a SL som nemal zakúpené. Tak potom čo si chceš uplatniť?
Stefan.
20.03.13,19:42
Teda ak to správne chápem ,kedže mi firma diéty vyplatila v hotovosti na základe rozpisu prácovných ciest nemožem si úplatniť odpočet na strávnom ako VOZD.
Tweety
20.03.13,19:44
Teda ak to správne chápem ,kedže mi firma diéty vyplatila v hotovosti na základe rozpisu prácovných ciest nemožem si úplatniť odpočet na strávnom ako VOZD.
To vážne chceš dvakrát diéty? Raz od firmy a druhy krát fakt. od štátu?
Stefan.
20.03.13,20:00
Nie nie dvakrát tie diéty nechcem len som sa snažíl pochopiť čo neviem.
Srdečne ďakujem.
Tweety
20.03.13,20:04
Nie nie dvakrát tie diéty nechcem len som sa snažíl pochopiť čo neviem.
Srdečne ďakujem.
To stravné-diéty, ktoré zaplatili si im fakturoval?
Stefan.
20.03.13,20:14
Nie nefaktúroval je to len na výkaze prácovných ciest ktorý je doložený k faktúre.
Tweety
20.03.13,20:15
Nie nefaktúroval je to len na výkaze prácovných ciest ktorý je doložený k faktúre.
Čiže si svoju fakturáciu nezvýšil o cestovné? Potom ako si účtoval príjem tých peňazí?
Stefan.
20.03.13,20:35
Za mojho predpokládu že diéty su nezdanitelný príjem som to do faktúracie nedával a zaučtoval som to len ako PNZD na zaklade výkazu prácovných ciest.
Zdá sa mi, že toto je nad moje sily asi to prenecham odborníkovi.