Tatiana Takacova
20.03.13,14:38
Mám otazku ohladom dropshippingu. Vo viacerych forach ludia namietali, ze tato forma podnikania na Slovensku nie je legalna. Viem, ze to funguje v UK, odkial je aj moj dodavatel, ale ako to funguje u nas? Faktury idu cez moju firmu. Je v tom nejaky iny problem? Dakujem za pomoc.
peter_hornik
20.03.13,14:49
Je zakaznik vopred a jasne informovany, u koho nakupuje, kto je uvedeny v obchodnych podmienkach/fakturach, u koho si uplatnuje svoje prava, ako tovar vracia, reklamuje?
Tatiana Takacova
21.03.13,13:07
Ano je, na fakturach je VZDY iba nazov mojej firmy. Dodavatel tovar iba odosle, ale vo fakture ani v pripadnych reklamaciach uvedeny nie je. Postup pri reklamaciach, vsetky prava, povinnosti, postupy su uvedene na mojej stranke. Chcela by som len vediet ci je tato forma obchodovania ok co sa tyka dph, kedze to cele iba rozbieham. Dakujem este raz!
peter_hornik
22.03.13,05:41
Co sa tyka DPH?

Ten tovar - zasielka ide z Anglicka? Spatna adresa zasielky je tvoja? Prilozena je tvoja, SK faktura? Si na Slovensku platitel DPH? Tovar ti anglicka firma prefakturovava priebezne za nakupne ceny, alebo dostavas len proviziu z obratu?
Tatiana Takacova
22.03.13,07:14
Ano, zasielka ide z UK, spatna adresa je moja. Zakaznik sa zo ziadneho prilozeneho dokumentu nedozvie, kto je dodavatel. Firma je platcom DPH. Tovar kupujem za nakupne ceny. Vsetky tie fora, ktore som si prechadzala su uz starsieho data, preto ma zaujima, ci sa nieco zmenilo.
peter_hornik
22.03.13,09:10
Pokial tvoja firma bude spravne uctovat obstaranie tovaru, a nasledny predaj, budu sediet datumy atd, neni dovod preco by to nebolo legalne. Ty normalne nakupujes tovar v EU a predavas v SR, len logistiku ti robi firma v Anglicku.

Problematicke je to v opacnych pripadoch, ked je predajca - faktura na niekoho ineho, ako si tvoj zakaznik objednal podla obchodnych podmienok. Musis davat pozor, aby prisla faktura (dodaci list) presne taka, ktoru ty posles anglickemu dodavatelovi, aj so vsetkymi nalezitostami.
Danaa
06.10.15,06:15
Pekný deň, obnovujem diskusiu. Našli sme si shop v UK, odkiaľ by sme chceli predávať tovar formou dropshippingu. Len neviem si predstaviť jednu vec - keď tovar pôjde z UK, bude tam razítko anglickej pošty? Alebo ako sa toto "rieši"? Ďalej by ma zaujímalo, ako riešite reklamácie? Ďakujem veľmi za odpovede.
aVennGeer
11.10.15,12:37
Áno, keď ide tovar z UK tak je tam razítko ich pošty (samozrejme ak to ide poštou). Reklamácie musíš prijmuť ty a ty to tpotom ďalej reklamuješ u svojho dodávateľa.