turistka
20.03.13,21:24
Tento rok mi umrela mama, po ktorej este neprebehlo dedicske konanie. Zdravotny stav mojho otca sa velmi zhorsil, a tak bol umeistneny do soc.zariadenia. Problem je v tom, ze uz nezvlada platit najomne, elektrinu....., co zanho platim momentalne ja. Mam este brata, ktory sa o rodicov 30 rokov nezaujimal..Preto by som potrebovala vediet ci sa daju v dedicskom konani po otcovi nejakym sposobom narokovat vydavky, ktore vynakladam na jeho domacnost
JUDr. Pavol Kollár
22.03.13,07:02
Tie vaše výdavky na byt môžete formálne upraviť ako pôžičku poskytnutú otcovi, jej splatenie si môžete uplatniť následne v dedičsko konaní.
turistka
22.03.13,11:31
staci si to potom teda prihlasit do dedicskeho konania, stylom, ze to prehlasim ze to bolo tolko a tolko a pridat k tomu vydavky? momentalne v jeho zdravotnom stave sa mu neda dat nieco podpisat a ani neviem dokedy bude trvat tento stav.
avalik
22.03.13,11:37
staci si to potom teda prihlasit do dedicskeho konania, stylom, ze to prehlasim ze to bolo tolko a tolko a pridat k tomu vydavky? momentalne v jeho zdravotnom stave sa mu neda dat nieco podpisat a ani neviem dokedy bude trvat tento stav.

uz ti bolo pisane, v inej teme ... zaplat tieto vydavky cez svoj ucet a budes mat dokaz, ze si to platila ty