Marína
20.03.13,21:56
Prosím vás, akú máte skúsenosť s nárokom na daňový bonus na viac ako 4 deti v eDane? Na r. 96 mi hlási chybu. Mám silné podozrenie, že neakceptuje zaškrtnutie x v r.33.
V odd. IV mám vyplnené všetky štyri riadky, aj x v r. 33, tiež informácie o ďalšom dieťati doplnené v odd. XIV(osobitné záznamy). Na r. 96 mi uvedie sumu len za 4 deti, čo je logické, veď osobitné záznamy nenačítava, keď však sumu ručne prepíšem(navýšim)hlási chybu.
Nevidím, že by som niekde robila chybu, pre istotu poprosím, nájde si niekto 5 minút skúsiť to nahodiť?
r. 32 4 deti, z toho
- 3 x uplatnenie v mesiacoch 1-12
- 1 x uplatnenie v mesiaci 1 a 9-12
Na piate dieťa uplatnenie v mesiacoch 1-12
Do r. 96 mi načíta sumu 852,35, čo je nárok na prvé 4 deti, prepisujem na 1101,59.

Za ochotu ďakujem.:)
Melnick
20.03.13,22:20
Evka , ja som postupovala rovnako a piate dieťa som uviedla v osobitných záznamoch podľa členenia tabuľky v oddiele IV.
Sumu neupravuj - o sumu uvedenú v oddiele IX upraví konečnú sumu DB na vyplatenie, správca dane.

Nižšie v príspevkoch je správne riešenie. :)
Marína
20.03.13,23:34
Majka, ďakujem, čiže sme to dali rovnako.
Ja by som však rada vedela, kde je uvedené, že správca dane upraví konečnú sumu a nie daňovník ju má v r. 96 upraviť. Ak je to tak, hádam to do poučenia mohli dať, aspoň ja to tam nevidím.
Marína
21.03.13,08:01
Ak môžete, prepáčte, že mi nedalo, ............ alebo ako chcete. Som tu skoro 9 rokov, pri 9177 príspevkoch by sa dalo spočítať na jednej, max. dvoch rukách, s koľkými otázkami som sa na vás obrátila.
Tu nešlo o nejaké zložité vedomosti, prosila som len o pomoc pri nahodení jednoduchých čísel do programu, kvôli overeniu, či dobre postupujem a to zvládne aj poraďák, ktorý nie je zdatný či už v daňovej alebo účtovnej oblasti. Dočkala som sa jedinej odpovede od skúsenej poraďáckej harcovníčky, ktorá v pomere pomoc iným : od iných, je na tom zrejme podobne ako v mojom prípade.
Aj tak ďakujem.:) A za čo, sama viem.;)

Majka, zrejme je chyba v programe, správca dane nemôže zasahovať do daňového priznania, lebo daňovník svojim podpisom si stojí za uvedenými údajmi. Pred chvíľou som to konzultovala so skúsenou správkyňou dane. Aj som napísala mail na technickú podporu Finančnej správy.
Melnick
21.03.13,11:41
Majka, ďakujem, čiže sme to dali rovnako.
Ja by som však rada vedela, kde je uvedené, že správca dane upraví konečnú sumu a nie daňovník ju má v r. 96 upraviť. Ak je to tak, hádam to do poučenia mohli dať, aspoň ja to tam nevidím.

Evka, máme to odsúhlasené obidve na DÚ a to na rôznych koncoch republiky , že napriek hláseniu chyby v úžasnom formulári na eDaniach, daňový bonus uvádzame v takej výške na akú je skutočne nárok . ( pre našich spoluobčanov : môžete násobiť aj 10-timi:D)

PS: Môj budúci 2 ročný vnuk je nas..tý, lebo ten formulár by urobil lepšie a k Vašej veľkej spokojnosti:mad:. A chcel by za to iba jeden pekný angličák .:D
Melnick
21.03.13,12:00
Opravené v predchádzajúcom príspevku, aby sme niekoho nezavádzali.:)