the810
21.03.13,07:17
Minulý rok som mal dva druhy príjmov - jednak z dohody o vykonaní práce a z autorskej činnosti, pričom som zarobil menšiu sumu ako je nezdaniteľný základ, teda by som mal mať nárok na vrátenie zrazeného preddavku dane z príjmu (z tej dohody).

Autorskú činnosť som vykonával v podstate "na dobré slovo", preto som vtedy neriešil odvody ani nič podobné. Firma pre ktorú som ju vykonával si to samozrejme nejak vykazovala, takže doklady o tých príjmoch sú keby som to daňové podával. Viete mi povedať či som mal povinnosť platiť odvody, poistné, alebo sa niekde registrovať ak som mal z autorskej činnosti príjem 200 EUR za celý rok? Trochu sa totiž obávam aby sa na základe toho daňového v tom niekto nezačal hrabať a nenašiel nejaku nezrovnalosť o ktorej neviem.

A ešte jedna doplňujúca otázka: Počas roka som dostával "vreckové" na ten istý účet na ktorý dostávam aj peniaze zo spomínanej autorskej činnosti (a ktorý sa teda uvádza na daňové priznanie). Len pre istotu: Nebude toto problém? (nebudú sa z toho daniari snažiť spraviť akože môj príjem?)