xaxar1
21.03.13,11:35
Kúpil som v slovenskom internetovom obchode mobilný telefón. Hneď od začiatku sa na ňom vyskytol taký problém, že ak sa z neho alebo naň telefonuje, počuje druhá strane vrčanie. Telefón som reklamoval u predajcu, ten mi ho asi po troch týždňoch vrátil s tým, že autorizovaný servis v Prahe (na Slovensku vraj nie je) v ňom vymenil mikrofón. Doma som však zistil, že vrčanie u spojeného telefónu neprestalo a v podstate nie je zrozumiteľný hovor. Tak som ho reklamoval znovu, ale z Prahy ho vrátli, že porucha sa v servise neprejavila, avšak hneď v obchode som ho vyskúšal (hovor s predavajúcou slečnou) a vrčanie neprestalo. Tak telefón cestoval opäť do Prahy, znova sa však vrátil s výsledkom, že porucha sa neprejavila ani počas viacerých dlhých telefonátov. Tak sme ho v predajni vyskúšali, vrčanie tam bolo naďalej. Zatelefonoval som z aparátu do servisného strediska v Prahe, ale oni mi tvrdili, že žiadne vrčanie nepočujú. Je možné, že porucha na telefóne sa prejavuje iba v slovenskej sieti? Je potom možné mobil vrátiť s odôvodnením, že nevyhovuje slovenskej sieti?
arizona
21.03.13,12:30
dunlop007
22.03.13,07:47
pozri si to tam