PjotrV
21.03.13,13:54
Chcel by som cestovať s účelom zlepšiť si moju angličtinu. Viete mi poradiť agentúru, destináciu, školu podľa vlastných skúseností? Bol by som veľmi vďačný.

Vopred Ďakujem :)
deedee130
28.01.14,21:12
sice neskoro, ale predsa, v lete isla moja kamaratka na jazykovy pobyt do anglicka, stalo to nemale peniaze, a vsetko to bolo este viac predrazene. Isla konkretne do Londyna, no musela platit za napr. cestovne,nemala internet... co je velmi nakladne v londyne. Celkovo to bolo fakt ubohe, a pritom isla cez rakusku agenturu...urcite neodporucam taketo,, tahanie penazi,, pretoze sa an takom pobyte vobec nic nenaucis...akurat si pozres pamiatky to je asi vsetko...
korela
30.01.14,22:28
Zrejme má každý iné skúsenosti.
Dcéra bola cez prázdniny na mesačnom jazykovom pobyte počas letných prázdnin, tu chodila rok-dva na jazykový inštitút. Ale nevedela sa rozhovoriť. Keď sa vrátila, tak pri mne spustila hneď po príchode do telefónu (že dobre došla).
Išlo o románsky jazyk, prímorské mesto, žiaci boli z celého sveta od z Ázie po Brazíliu, rôznych vekových kategórií. Neostávalo im nič, okrem jazyka, ktorý študovali. EN nepoužívali. Lenže tí ľudia sa stretávali aj po vyučovaní, na pláži, na fakultatívnych výletoch. Iba cez horúčavu mali siestu.

Čo bolo veľmi milé. že sa porobili skupinky v tom zmysle, že Španieli (tých tam bolo najviac) sa jediní sami grupovali, ale dcéra jediná Slovenska, jediná Budapeštianka, jediný Viedenčan, jediná Polka, jediná Srbka a jedna z Čiernej hory si vytvorili sterodoeurópske priateľstvo. To je na cudzine fantastické, že padajú všetky bariéry a susedia sa kontaktujú ako ľudia, a nie ako politici. Ešte ten Ázijec k nim inklinoval.
Záver: ten pobyt stál zato, odvtedy hovorí aj využívala v škole a pracovne. Nehovoriac o kontaktoch, zážitkoch, a histórii.

Syn bol pred maturitou na mesiac vo Viedni, tiež to splnilo účel, domov nechodil. Aj dobrá partia, ale bolo ich v skupine iba 15. Rovnako z celého sveta.

Najlepšie referencie získaš priamo od známych, alebo medzi cestovateľmi. Všetko mladí ľudia. Nájdeš na nete.
korela
30.01.14,22:36
Neviem, či som vystihla myšlienku. Vo Viedni netrávili účastníci spolu toľko voľného času, po našej skúsenosti radšej vybrať miesto, niekde v prírode, mori, kde sú odkázaní na svoju spoločnosť. Plus je to užitočné s príjemným.
SERVIS
31.01.14,07:04
Táto téma zaujíma aj mňa, zatiaľ som nič na internete nenašla.. rada by som vyslala synátora na jazykový pobyt. Známeho syn tak bol po 2x ako stredoškolák vo Fr., pracoval napr. na obnove nejakého hradu a bol tam vlastne len za jedlo a ubytovanie, pričom tam bol sám Slovák a cieľom bolo zdokonaliť sa v jazyku.
korela
31.01.14,09:48
Robil dobrovoľníka. To mi deti často spomínali, dá sa nájsť, najlepšie niečo okolo eko.
To je tiež jedna z možností.