lolypopper
21.03.13,15:15
Dobrý den,

chcela by som poprosit o radu:

Som 27rocna slobodna mamicka s dietatom, ktore od septembra zacina povinnu skolsku dochadzku.
Momentalne nemam ziadny prijemostala som bez prace-len nahradne vyzivne od statu, (nakolko otec dietata si vyzivovaciu povinnost neplni), co cini cca 50€,.... chcela by som sa teda opytat, na co vsetko mam narok.Mesacne musim platit telefon, poistky, splacat uver a energie a to nevravim o tom, ze s dietatom chodievam aj do nemocnice...v nasom meste som ale nenasla pracu, ktora by mi vyhovovala, nakolko dieta nemam pri kom nechat po skolke, skole.
Som vlastnikom rodinneho domu.

Poprosim niekoho, kto mi odpovie,....mne to uz pripada tak, ze nik mi nechce pomoct a kym sama nebudem vediet na co mam narok, ani mi to nik nepovie.

Za odpoved vopred Ďakujem

Maja
Katy a R
21.03.13,14:21
nuž najlepšie - nájsť si zamestnanie .. pozri sa tu - dôležité info pre teba. http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226

a vitaj na porade :)... ak použiješ vyhľadávač - tak nájdeš veľa podobných tém, kde je podobná situácia riešená
veronikasad
21.03.13,15:06
Majka, informovala si sa na UPSVaR na dávku v hmotnej núdzi+ ďalšie príspevky ?
adik1
02.04.13,12:20
Dobrý deň tiež som nezamestnaná matka s jedným dieťaťom, prácu si v našom regióne ťažko nájdem prosím viete mi poradiť na čo mám nárok, aké príspevky môžem dostať?
Od mája mi končí podpora (6 mesiacov). Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
veronikasad
02.04.13,12:23
Dobrý deň tiež som nezamestnaná matka s jedným dieťaťom, prácu si v našom regióne ťažko nájdem prosím viete mi poradiť na čo mám nárok, aké príspevky môžem dostať?
Od mája mi končí podpora (6 mesiacov). Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Kedy budeš mať naposledy vyplatenú dávku v nezamestnanosti - vypláca sa mesiac pozadu ? Si vlastníkom bytu alebo bývaš v podnájme ? Máš stanovené výživné na dieťa ?
Xanti
02.04.13,12:23
Dobrý deň tiež som nezamestnaná matka s jedným dieťaťom, prácu si v našom regióne ťažko nájdem prosím viete mi poradiť na čo mám nárok, aké príspevky môžem dostať?
Od mája mi končí podpora (6 mesiacov). Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.Vydatá, rozvedená, slobodná? Vlastníš nehnuteľnosť?
adik1
02.04.13,12:27
Som rozvedená, vlastníčka bytu, výživné dostávam 30 EUR a študujem externe VŠ.
veronikasad
02.04.13,12:29
Som rozvedená, vlastníčka bytu, výživné dostávam 30 EUR a študujem externe VŠ.

http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza.html?page_id=225
Xanti
02.04.13,12:29
Som rozvedená, vlastníčka bytu, výživné dostávam 30 EUR a študujem externe VŠ. Ako dlho rozvedená? Viac ako 5 rokov?
adik1
02.04.13,12:31
Teraz 8.4.2013 bude 5 rokov. Prečo?
Xanti
02.04.13,12:33
Dieťa chodí do školy? Koľko má rokov?

Ak nechodí do školy, tak možná dávka v hmotnej núdzi s príspevkom na bývanie, s príspevkom na zdravotnú starostlivosť a aktivačným príspevkov kvôli návšteve školy vychádza 271,37 eur ... z toho sa odráta výživné 30e .. takže môžeš z UP dostať dávku v hmotnej núdzi 241,37 eur ..

Ak chodí do školy a je školopovinné dieťa tak dávka môže byť vyššia o 17,20 eur.