Anddy159
21.03.13,15:55
Zdravim.
Chcem zacat podnikat poterbujem k tomu totiz sklad urceny na skladovane vykupovaneho odpadu.
Bohuzial nemam k dispozici ziadnu budovu ktoru by som mohol vyuzit ako sklad.
Preto by ma zaujimalo ci moze povedzme na vlastnom pozemku postavit plechovu halu pripadne plechovu garaz a vyuzivat ju ako sklad na urceny odpad?
Je taketo nieco mozne? Ako su podmienky pripadne ako sa to riesi na stavebnom atd...co sa tyka povoleni..

Dakujem
peter_hornik
22.03.13,05:47
Mozes, prejdi celym procesom stavebneho povolenia, stavby, kolaudacie, zacnes platit miestne dane z nehnutelnosti na podnikatelske ucely a skladuj si tam co chces, ak to prejde schvalenim ohladom zivotneho prostredia, nakladania s nebezpecnymi odpadmi atd.
Anddy159
22.03.13,06:03
Aj ked nebude stavba presahovat 25m²? Je potrebne stavebne povolenie atd...?
peter_hornik
22.03.13,06:09
Anddy159 - ty chces podnikat, ty si proste otvor zakon, google a nastuduj si tu temu. Nechapem tuto logiku pytat sa na veci na fore, ktore su proste a jednoznacne niekde dane a treba ich len zistit.
Anddy159
22.03.13,06:32
(8) Za drobné stavby sa nepovažujú stavby skladov horľavín a výbušnín, stavby pre civilnú ochranu, stavby pre požiarnu ochranu, stavby uránového priemyslu a jadrových zariadení, vodné stavby, stavby čerpacích staníc kvapalných palív, skvapalnených plynov alebo stlačených plynov pre pohon motorových vozidiel, stavby prečerpávacích staníc horľavých kvapalín, horľavých plynov a stavby plniarní tlakových nádob horľavým plynom alebo horenie podporujúcim plynom.

No ja tam nic z vymenovaneho skladovat nechcem.
A drobna stavba moze vyt vyuzitelna ako sklad podla toho co sa pise v zakone...
arizona
22.03.13,06:41
(8) Za drobné stavby sa nepovažujú stavby skladov horľavín a výbušnín, stavby pre civilnú ochranu, stavby pre požiarnu ochranu, stavby uránového priemyslu a jadrových zariadení, vodné stavby, stavby čerpacích staníc kvapalných palív, skvapalnených plynov alebo stlačených plynov pre pohon motorových vozidiel, stavby prečerpávacích staníc horľavých kvapalín, horľavých plynov a stavby plniarní tlakových nádob horľavým plynom alebo horenie podporujúcim plynom.

No ja tam nic z vymenovaneho skladovat nechcem.
A drobna stavba moze vyt vyuzitelna ako sklad podla toho co sa pise v zakone...
a co konretne potrebujes skladovat,aky odpad?

Je nieco ine postavit na svojom pozemku sopu,kde budes odkladat motyky,ci bycikle a nieco ine je postavit halu na podnikanie.
Anddy159
22.03.13,10:41
Chcem tam skladovat olej rastlinny olej , ten podla zakona nieje nebezpečny odpad.