korienko
21.03.13,19:47
Ahojte, neviete mi poradit ci je potrebne k plynovej pripojke vyjadrenie z technickej inspekcie?
bloodymirko
22.03.13,07:35
Technicka inspekcia sa vyjadruje ku projektovej dokumentacie a zavisi od dlzky pripojky a poctu odbernych miest napojenych na jedno potrubie. Skus sa informovat u projektanta plynara, ktory ti robil projekt pripojky, mal by to vediet, respektive ti poradia na zakaznickej linke SPP.

Ja som pred rokom riesil 150m plynovod pre 4 rodinne domy a TI sa mi musela vyjadrit k dokumentacii (bolo to za 166e), sucasne sa k tomu vyjadruje stredisko GIS SPP Distribucia, vsetci dodavatelia energii, vody, telekomu, Zivotne prostredie, poziarnici....a dalsie urady. Komplet vybavenie stavebneho povolenia mi trvalo 2 mesiace, ale vsetko som osobne obehal, lebo, ked to posles postou, tak je to u kazdeho do 30dni (rozumej 30-ty den sa tym zacnu zaoberat)..

Je tu este jedna moznost, SPP ma zoznam schvalenych subjektov v danom regione, ktore vedia spravit kompletnu administrativu vratane vybavenia stavebneho povolenia a vystavby pripojky a ak nemas cas a chut na boj s uradmi, daj im to spravit "na kompletku" za nejakych 150-200e, ktore su pri vystavbe domu zanedbatelnou polozkou....nehovoriac o fakte, ze tieto firmy to vedia vdaka svojim kontaktom vyrazne urychlit.

Vela stastie pri vybavovani ;-)