Melinka30
22.03.13,07:34
Je možné okamžité ukončenie pracovného pomeru za nedodanie stravných lístkov? Nedostala som lístky v roku 2012 za 6 mesiacov (pritom z platu bola alikvotná čiastka ztrhnutá), vo februári som dostala za január a za február som nedostala ani nedostanem.

Zmietol ma § 69,
"(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel."

A keby aj bolo možné, dá sa uplatniť aj číslo 4? Čiže náhrada mzdy po dobu 2 mesiacov?

"(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume
svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov."
Tweety
22.03.13,06:35
Je možné okamžite skončiť PP podľa ZP s náhradou mzdy.
veronikasad
22.03.13,06:38
Daj podnet na Inšpekciu práce, najmä z dôvodu strhnutia mzdy za nevydané stravné lístky. Možno urobia trošku "prievan" vo firme. (predtým upozorni šéfa).
Tweety
22.03.13,06:43
Daj podnet na Inšpekciu práce, najmä z dôvodu strhnutia mzdy za nevydané stravné lístky. Možno urobia trošku "prievan" vo firme. (predtým upozorni šéfa).
Len aby to nedopadlo tak, že dostane ona výpoveď za porušenei PD, alebo okamžité skončenie PP. Nejaký muž tu niekde písal, že šéf je vo firme zákon.:confused:
veronikasad
22.03.13,06:44
Aj na to som myslela, preto som napísala "upozorni predtým šéfa"
danakl
26.03.13,10:29
mame zamestnanca, ktorý od min. týždňa neprišiel do práce. dnes priniesol jeho brat marodku.je to tretí pracovný den, prosím Vás chceme s týmto zamestnancom ukoncit PP. ako mam postupovat? marodka mu zatial koncí tento mesiac, pokym neprinesie novu :-( da sa s tým niečo robit, alebo musím počkat na ukoncenie marodky?? dakujem