Benko
22.03.13,07:58
Dobrý deň,
mám e- dane, chcem odvysielať DP, súv a výsl a čo s poznámkami? To ich musím zaniesť na DU? Nebude potom lepšie odniesť tam všetko a nevysielať nič?
Ďakujem
Tweety
22.03.13,06:59
A kde chceš DP odvysielať?:---
Tweety
22.03.13,07:01
Poznámky musíš zaniesť osobne alebo zaslať poštou. DP môžeš poslať aj osve.
Benko
22.03.13,07:22
No to mi je úrad, pol roboty cez program, pol roboty ručne, pol roboty odošleš z pohodlia obývačky s nohami na stole, pol roboty si zanes alebo sa choď vzrušiť na poštu.
Ale aj tak som vďačný, že som sa nenarodil niekde v strednej Afrike ale v štáte OECD.
Tweety
22.03.13,07:24
No to mi je úrad, pol roboty cez program, pol roboty ručne, pol roboty odošleš z pohodlia obývačky s nohami na stole, pol roboty si zanes alebo sa choď vzrušiť na poštu.
Ale aj tak som vďačný, že som sa nenarodil niekde v strednej Afrike ale v štáte OECD.
No je to tak. A ak si odmyslíme aj to, že potrebné tlačivá neboli ani načas hlavne, že kompetentní deklarujú, že si nič netreba nechávať na poslednú chvíľu a oni robia presne to.
Braňo
22.03.13,07:30
a čo by si chcel za 24 miliónov EUR, aby to aj fungovalo kompletne :-) ?
Dáša_
22.03.13,07:39
No je to tak. A ak si odmyslíme aj to, že potrebné tlačivá neboli ani načas hlavne, že kompetentní deklarujú, že si nič netreba nechávať na poslednú chvíľu a oni robia presne to.

aaale, ve´d sa môžeme vlastne vytešovať - prvé daňové priznanie za sro som niesla v marci 1995, takže už trochu pamätám.. . A ke´d si spomeniem na vypisovanie tlačív na stroji, ručné zrátavanie obzvlásť kontrolných čísel, robenie kópii, prípadne kopírak. A keď nahodou sa trafil pri prepise blbý riadok, tak rm systém, či kam sme to chodili s výzvami... :D

Inak, ze tie roky, vždy chodim s nejakym daňovým na poslednú chvíľu. Tak to zariadi život :) A nespomínam si asi ani na jedno čakanie v rade dlhšie ako nejakých 10 minút...
Benko
22.03.13,08:40
Dáši, máš dosť pravdy, ale svet je niekde inde. A si predstav, že ja z dediny keď idem do okresného mesta, tak minimálne zabijem pol dňa. A ja v dedine, keď idem na poštu, tak tiež pomaly pol dňa.
Ale čo už.
Benko
22.03.13,08:41
Svätá pravda.
Benko
22.03.13,08:42
Braňo, aj keby im dali 350 mil nepomôže. 326 mil by rozkradli a systém by znovu robili za 24 mil.
sway
28.03.13,16:33
Dajte niekto názor pls:

Ak podám elektronicky DPPO do 5 dní musím na DÚ odniesť alebo poslať poštou krycie listy. V poriadku.
Kedy je treba odniesť alebo poslať poznámky ? stačí s krycími listami? alebo do 2.4.2013 ?
- prelúskala som drsr... nenachádzajúc odpoveď....

:confused: dík za každý názor.
Tweety
28.03.13,16:34
Dajte niekto názor pls:

Ak podám elektronicky DPPO do 5 dní musím na DÚ odniesť alebo poslať poštou krycie listy. V poriadku.
Kedy je treba odniesť alebo poslať poznámky ? stačí s krycími listami? alebo do 2.4.2013 ?
- prelúskala som drsr... nenachádzajúc odpoveď....

:confused: dík za každý názor.
Kedže sú súčasťou DP, tak v termíne na podanie DP.
sway
28.03.13,16:43
Kedže sú súčasťou DP, tak v termíne na podanie DP.

veď práve o ten termín mi ide -
alt. 1. podám elektronicky DPPO 2.4.2013 - termín dodržím a do 5 dní teda 6.4.2013 odnesiem na DÚ krycie listy aj s poznámkami.
alt. 2. podám elektronicky DPPO 2.4.2013 - termín dodržím a do 5 dní teda 6.4.2013 odnesiem na DÚ krycie listy
ale s poznámkami musím bežať na DÚ 2.4.2013 ????:rolleyes:
janaGT
28.03.13,16:44
treba poslať ešte aj krycí list? bola som v tom, že ak odošlem cez ezu, tak netreba ... či???
sway
28.03.13,16:48
ak máš zaručený elektronický podpis netreba už nič posielať....
Tweety
28.03.13,17:02
veď práve o ten termín mi ide -
alt. 1. podám elektronicky DPPO 2.4.2013 - termín dodržím a do 5 dní teda 6.4.2013 odnesiem na DÚ krycie listy aj s poznámkami.
alt. 2. podám elektronicky DPPO 2.4.2013 - termín dodržím a do 5 dní teda 6.4.2013 odnesiem na DÚ krycie listy
ale s poznámkami musím bežať na DÚ 2.4.2013 ????:rolleyes:
Samozrejme, kedže sa nedajú poslať elektronicky, musíš ich poslať poštou alebo osobne doručiť najneskôr. do 2.4..
sway
28.03.13,17:17
takže moc moc dííík !!! - je to celé o nervy nemohli to už spraviť aby sme všetko vybavili odrazu.....:mee:
nika.sum
28.03.13,17:48
A ja pekne 2.4. idem s tymi co ich nemam zatial pod ZEP (igelitkarmi) na DU a na poslednu chvilu, to bude pre mna uz len oddych. Len sa modlim ze to vsetko stihnem.
yvica
03.04.13,12:50
prosím Vás neviem, či len ja ale mám veľký problém s vyplnením poznámok, môžete mi prezradiť ako ich správne vyplniť z toho množstva riadkov a strán .... a niektoré tabuľky sú tam aj 3 krát tak neviem, ktoré treba vyplniť a zaujímalo by ma ako vyplnate napr. záväzky a pohľadávky po splatnosti, do splatnosti, do jedného roka do 5 rokov?????? vypisujete si to niekde alebo ako to správne vyplniť??????,,,,, budem robiť dodatočné a rada by som ich správne vyplnila, budem rada za každú radu.
a_je_to
03.04.13,14:17
prosím Vás neviem, či len ja ale mám veľký problém s vyplnením poznámok, môžete mi prezradiť ako ich správne vyplniť z toho množstva riadkov a strán .... a niektoré tabuľky sú tam aj 3 krát tak neviem, ktoré treba vyplniť a zaujímalo by ma ako vyplnate napr. záväzky a pohľadávky po splatnosti, do splatnosti, do jedného roka do 5 rokov?????? vypisujete si to niekde alebo ako to správne vyplniť??????,,,,, budem robiť dodatočné a rada by som ich správne vyplnila, budem rada za každú radu.
S poznámkami majú veľký problém tí, za ktorých všetko urobí počítač ... okrem poznámok. Z čísel uveď tie, ktoré tam pýtajú. Ak ich nemáš, tak nevypĺňaj. Z textov pri prvom pohľade napíš perom na papier prvé, čo Ťa napadne. Potom sa to snaž stručne upraviť a prepíš to do tabuľky. Tabuľku, ktorej nerozumieš, napriek tomu, že si súvahu zostrojila sama ... tú vymaž, asi nebola pre Teba. Predsa ak máš sro s jedným dohodárom, nemôžeš mať poznámky, ako US-Steel. Prvé poznámky rob s tým, že aj tak nebudú dobré, tie ďalšie už budú určite lepšie. Veď, urob tie prvé ... na druhý deň ich prečítaj, či sa Ti zdajú. Ak nie, tak ich prerob, už to bude určite lepšie, len rob niečo a nezastávaj. Ja som vypĺňal poznámky k sro, ktorá vznikla v 2012 a mala iba tri výdavky, spojené so založením sro. Poznámky vyšli aj tak na 4 strany, vrátane tabuliek a textov. A to sú už slušné poznámky.