anmi
22.03.13,08:25
tvorba sociálneho fondu - za koho môže zamestnávateľ tvoriť sociálny fond??? Zamestnaný na základe PRÍKAZNEJ ZMLUVY - áno- nie????:confused:
Tweety
22.03.13,07:26
tvorba sociálneho fondu - za koho môže zamestnávateľ tvoriť sociálny fond??? Zamestnaný na základe PRÍKAZNEJ ZMLUVY - áno- nie????:confused:
Nie. Len pripomeniem, že pracovať na Príkaznú Zmluvu ešte neznamená, že je zamestnancom podľa ZP.
kn-alka
22.03.13,07:27
mondes
04.05.13,07:32
Ahojte, vysvetlí mi niekto "polopatisticky" tvorbu a čerpanie SF? Pracujem v alfe plus a v olympe. V olympe som si v nastaveniach zadala, že povinný prídel do SF je 0,6%. Keď si dám Dokumenty - Ostatné dokumenty - Tvorba SF, tak mám tam za 3 mesiace 3,42 Eur (máme len 1 zamestnanca). Takže too akože už tvorím SF? A ďalej? Bola by som veľmi rada, keby mi to niekto vysvetlil, nakoľko účtovníčka predomnou vôbec SF netvorila. Čítam tu rôzne príspevky, ale priznám sa, že tomu nechápem. Ďakujem pekne.
avalik
04.05.13,07:46
dala som ti minus ... toto je otazka nie odpoved ... ale prv nez talozis novu otazku, skus vyhladavat, ked nie na porade, tak na googli a najdes napriklad takyto velmi dobre spracovany clanok: http://www.pp.sk/6477/Socialny-fond--tvorba-pouzitie-uctovanie-a-zdanovanie-prijmov-zo-socialneho-fondu-v-jednoduchom-uctovnictve_A-DUPP29350.aspx - sice starsi, ale podla mna na vysvetlenie principu dobry
DanielaSL
04.05.13,13:24
Olymp ti vypočíta tvorbu SF a ty priamo prenesieš do záväzkov do Alfy. V Alfe si nájdi cez Pomoc...tam je pekne popísané ako o tom v Alfe účtuješ.
DanielaSL
04.05.13,14:04
Pre mondes:

Skúsim pricapiť , kde to nájdeš...
mondes
04.05.13,19:09
Ďakujem pekne za článok. Ani neviem, že som otázku položila na nesprávnom mieste. V tejto Porade sa strácam, akokeby som tu bola len od včera. :-)
mondes
04.05.13,19:09
Srdečná vďaka..