hana_
22.03.13,12:01
Dobrý deň,

posielam moju evidenciu príjmov, uhradeného poistného, pohľadávok a zásob bez vyplnených čísiel a chcela by som sa spýtať, či môže byť v takomto formáte a či tam nejaká kategória nechýba. Takisto som sa chcela spýtať, či v prípade, že nemám žiadne pohľadávky ani zásoby, môžem tieto dve kategórie vyplniť tak, ako som to urobila: spravila som ku každej nadpis a napísala som "žiadne".

Ďakujem.
Zita5
22.03.13,11:19
Katy a R
22.03.13,11:23
v exceli by ti nebolo lepšie ???
hana_
22.03.13,11:24
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Ešte by som sa rada uistila, či to chápem správne: do evidencie neuvádzam výdavky, kedže sú paušálne? Stačí keď vyplním tých 40% až v tlačive DP v oddieli VI.?
ewita888
22.03.13,11:25
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Ešte by som sa rada uistila, či to chápem správne: do evidencie neuvádzam výdavky, kedže sú paušálne? Stačí keď vyplním tých 40% až v tlačive DP v oddieli VI.?
použi tú tabuľku od Zitky, tam ti to všetko aj spočíta a prepočíta :)
hana_
22.03.13,11:39
Priznám sa, s Excelom veľmi neviem pracovať, na nič ho nepotrebujem bežne, ale rada tú tabuľku skúsim. Chápem to správne, že keď tam napíšem príjem za určitý mesiac, tak mi to vyhodí hneď ako výdavok 40% z toho príjmu?
ewita888
22.03.13,11:41
Priznám sa, s Excelom veľmi neviem pracovať, na nič ho nepotrebujem bežne, ale rada tú tabuľku skúsim. Chápem to správne, že keď tam napíšem príjem za určitý mesiac, tak mi to vyhodí hneď ako výdavok 40% z toho príjmu?
veď skús, uvidíš.. písala som ti, že zráta a preráta
hana_
22.03.13,11:56
Tak už som skúsila a teraz vidím, že v pravej tabuľke (výdaje) to nevyhadzuje 40% z príjmov, ale tam mám písať vlastne poistné, ktoré sa potom spočíta úplne napravo. Ja som myslela, že v tej pravej tabuľke to bude počítať tých 40% pri každom príjme, tak som sa čudovala, že sa nič nedeje :)
Potom teda platí, že paušálne výdavky neuvádzam v evidencii mesiac po mesiaci, ale len tých 40% vypočítaných za celý rok, však? Resp. to stačí uviesť aj až v DP, ako som spomínala vyššie, ak tomu dobre rozumiem.
ewita888
22.03.13,12:02
v tej tabuľke napravo - výdaje píš poistné pekne podľa dátumu zaplatenia, v tom sumári ti vyráta 40 % z príjmu a priráta aj odvody..
paušálne výdavky sa nerobia po mesiacoch, ale za rok :)
jamis
22.03.13,14:55
Dievčatá....pomóóóóc.

Už som z tohto všetkého vyšla, čo je ozaj škoda.
Takže taká blbá otázka.
Pri paušálnych výdavkoch je možné ešte odpočítať aj odvody do SP a ZP ?

Asi si budem musieť jedna dôchodkyňa poriadne oprášiť vedomosti.

Vďaka za poradenie.
Tweety
22.03.13,14:57
Dievčatá....pomóóóóc.

Už som z tohto všetkého vyšla, čo je ozaj škoda.
Takže taká blbá otázka.
Pri paušálnych výdavkoch je možné ešte odpočítať aj odvody do SP a ZP ?

Asi si budem musieť jedna dôchodkyňa poriadne oprášiť vedomosti.

Vďaka za poradenie.
Áno, je.
veronikasad
22.03.13,14:57
Dievčatá....pomóóóóc.

Už som z tohto všetkého vyšla, čo je ozaj škoda.
Takže taká blbá otázka.
Pri paušálnych výdavkoch je možné ešte odpočítať aj odvody do SP a ZP ?

Asi si budem musieť jedna dôchodkyňa poriadne oprášiť vedomosti.

Vďaka za poradenie.
Spočítaš príjmy, z príjmov uplatníš 40% výdavky a pripočítaš k výdavkom skutočne zaplatené poistné.
Eto vsjo.
Katy a R
22.03.13,14:57
Dievčatá....pomóóóóc.

Už som z tohto všetkého vyšla, čo je ozaj škoda.
Takže taká blbá otázka.
Pri paušálnych výdavkoch je možné ešte odpočítať aj odvody do SP a ZP ?

Asi si budem musieť jedna dôchodkyňa poriadne oprášiť vedomosti.

Vďaka za poradenie.
áno . paušálne výdavky + odvody.:)
jamis
22.03.13,15:07
Ďakujééééém.
jamis
22.03.13,15:07
ďakujééém
jamis
22.03.13,15:08
Ďakujéééém
Tweety
22.03.13,15:19
rado sa stalo
hana_
22.03.13,15:42
Ďakujem, ewita :)