hana_
22.03.13,12:16
Dobrý deň,

v tejto diskusii http://www.porada.sk/t206886-p62-danove-priznanie-typu-b-2012-fyzicke-osoby.html som sa dočítala, že prílohami k DP z príjmu typu B sú nasledovné dokumenty:
- doklady preukazujúce nárok na daňový bonus (kópia rodného listu, potvrdenie školy alebo potvrdenie príslušného úradu o poberaní prídavku na dieťa a pod.)
- kópie potvrdení o príjmoch zo závislej činnosti zo SR aj zo zahraničia
- kópia zmluvy o združení účastníkov združenia
- kópie potvrdení o prijatom peňažnom a nepeňažnom plnení lekára, lekárnika
- kópie potvrdení o vykonanej zrážke dane, ktorú daňovník transformuje na preddavok k riadku 103 DP
- kópia potvrdenia pri vyplatení/vrátení podielového listu obstaraného do 31. decembra 2003 a sume preddavku vybraného pri vyplatení k riadku 104 DP
- písomné potvrdenie o výkone dobrovoľníckej činnosti na preukázanie možnosti poukázania zvýšeného podielu dane vo výške 3 %

Chcela som sa spýtať, ako to je s príjmami zo živnosti a poistným, ktoré som si platila sama. Akými dokladmi mám preukázať tieto položky? Sú nejaké dokumenty, ktorými ich dokladám? Bola som totiž súčasne v pracovnom pomere, na dohode aj na živnosti a kým od zamestnávateľov mám potvrdenia, čo sa týka živnosti, neviem, akým dokumentom mám dokázať, koľko som zarobila a koľko som zaplatila poistné.

Ďakujem.
veronikasad
22.03.13,11:17
aké poistné a kedy bolo platené ? (počas prevádzkovania živnosti ? )
hana_
22.03.13,11:20
Áno, myslím tým ZP a dobrovoľné SP (som na živnosti od apríla 2012), ktoré som platila ako živnostník.
veronikasad
22.03.13,11:21
Áno, myslím tým ZP a dobrovoľné SP (som na živnosti od apríla 2012), ktoré som platila ako živnostník.
Zo živnosti si budeš uplatňovať paušálne výdavky, alebo preukazatelné (vedieš účtovníctvo) ?
hana_
22.03.13,11:24
Paušálne výdavky.
veronikasad
22.03.13,11:26
Paušálne výdavky.
Tu nájdeš tabulku, ktorá ti ulahší výpočet

http://www.porada.sk/t213029-evidencia-prijmov-pri-pausalnych-vydavkoch-format.html#post2283606
hana_
22.03.13,11:32
Ďakujem. Čiže ako doklad o príjmoch i poistnom (vzťahujúcich sa k živnosti) stačí evidencia. Chápem to správne? Nepotrebujem žiadne doklady z poisťovní alebo výpis z účtu?
Tweety
22.03.13,11:32
Ďakujem. Čiže ako doklad o príjmoch i poistnom (vzťahujúcich sa k živnosti) stačí evidencia. Chápem to správne? Nepotrebujem žiadne doklady z poisťovní alebo výpis z účtu?
Nie, veď to všetko máš vo svojej evidencii.
veronikasad
22.03.13,11:33
Ďakujem. Čiže ako doklad o príjmoch i poistnom (vzťahujúcich sa k živnosti) stačí evidencia. Chápem to správne? Nepotrebujem žiadne doklady z poisťovní alebo výpis z účtu?
Nepotrebuješ doklady o uhrade prikladať k DP. Ale potrebuješ ich vo svojom archívé pre prípad, že sa ti ohlási daňová kontrola.
hana_
22.03.13,11:36
Ďakujem veľmi pekne :)
kajah
23.03.13,22:31
Dobry den,
Prosim o radu. Mam zivnostnika, ktory zrusil zivnost a odisiel pracovat do Nemecka ako zamestnanec, takze vyplnam typ B. Z Nemecka mam potvrdenie o prijme, ktore viem, ze mam prilozit ako prilohu k DP. Ale staci im to v nemcine, alebo to treba aj nejako prekladat?
Dakujem !
kajah
25.03.13,15:00
Dobry den,
Prosim o radu. Mam zivnostnika, ktory zrusil zivnost a odisiel pracovat do Nemecka ako zamestnanec, takze vyplnam typ B. Z Nemecka mam potvrdenie o prijme, ktore viem, ze mam prilozit ako prilohu k DP. Ale staci im to v nemcine, alebo to treba aj nejako prekladat?
Dakujem !
volala som na danove, aby som to zistila. Preklad nie je treba, iba fotokopia originalneho dokladu. Ale je potrebne uviest popis jednotlivych sum a riadkov v XIV. a XVII. oddiele :)