truskawka
22.03.13,11:36
Dobry den,

ako je to prosim ak firma zamestnava zivnostnika a prisiel mu exekucny prikaz. Kedze zivnostnikovi je vyplateny hruby prijem, je firma povinna cely tento hruby prijem poslat exekutorovi?

Taktiez ma zaujima, ci je tam nejake minimum, ktore patri dlznikovi?

Dakujem.
Olgica
22.03.13,10:38
Ak firma zamestnáva živnostníka tak exekúcia je vec len živnostníkova. Živnostník musí platiť exekútorovi a nie firma ktorá ho zamestnáva.
truskawka
22.03.13,12:07
Preco bol potom firme doruceny exekucny prikaz a bolo jej nariadene odmenu dlznika poukazat exekutorovi..?
Xanti
22.03.13,12:09
Preco bol potom firme doruceny exekucny prikaz a bolo jej nariadene odmenu dlznika poukazat exekutorovi..?
Exekučný príkaz zbal do obálky, a odošli späť exekútorovi ( kopiu si nechaj ) a prilož list, v ktorom napíšeš, že osoba xy pracuje na základe obchodného vzťahu a nie pracovnoprávneho, takže nevieš mu sťahovať exekučné zrážky ...
Stalo sa mi čosi podobné ... napísala som taký liebes brieef , dala odsúhlasiť právnikovi .. a odoslala nazad exekútorovi. Potom sa už neozval.

Ja som exe poslala takéto čosi na hlavičkovom papieri spoločnosti .

Dobrý deň.

Dňa XX.XX.2012 nám bol doručený Príkaz na začatie exekúcie zrážkami zo mzdy a iných príjmov a Exekučný príkaz zrážkami zo mzdy a iných príjmov v neprospech povinného XY.

Vyššie uvedené zrážky nie je možné vykonať, nakoľko povinný nepracuje pre našu spoločnosť na základe pracovnej zmluvy, či obdobnej zmluvy, ale spolupracuje na základe obchodného vzťahu ako živnostník.

s pozdravom
poppi01
03.06.14,16:37
dobry a to je na 100% tak?? napr,ked mi zavola exekutor ze bude strhavat peniaze z vyplaty ale ja mu odpoviem ze som zivnostnik tak sa oto ani nepokusi?