svetielko
07.03.06,08:52
Zdravím poraďaci, súrne potrebuje radu.Prvý krát robím skladovú inventúru- mám klienta, ktorý má autoservis. Ako mám správiť inventúru v sklade, keď sklad nevedie? Materiál, ktorý nakupuje používa na opravu mot. vozidiel. Na tento materiál si dáva svoj rabat.
1.Teraz sa chcem spýtať, či to čo on nakupuje je podľa Vás tovar alebo materiál?
2. Ako zistim inv. stav ,keď na faktúrach a pokl. dokladoch si účtuje aj prácu v hodinách. Ale nie je to čítatelne najmä na pokl. doklade z pokladne?
Poradte, veľmi prosím.
renča1
07.03.06,09:01
Zdravím poraďaci, súrne potrebuje radu.Prvý krát robím skladovú inventúru- mám klienta, ktorý má autoservis. Ako mám správiť inventúru v sklade, keď sklad nevedie? Materiál, ktorý nakupuje používa na opravu mot. vozidiel. Na tento materiál si dáva svoj rabat.
1.Teraz sa chcem spýtať, či to čo on nakupuje je podľa Vás tovar alebo materiál?

Ak nakupuje veci k montovaniu a vie že ich bude montovať do auta , tak nákup sa považuje za materiál, ak by takéto veci nakupoval len pre další predaj nákup by sa považoval za tovar.

2. Ako zistim inv. stav ,keď na faktúrach a pokl. dokladoch si účtuje aj prácu v hodinách. Ale nie je to čítatelne najmä na pokl. doklade z pokladne?
Poradte, veľmi prosím.

Invent.stav zistíš fyzicky si skontroluješ zostatky z účtovnými a rozdiel ti vnikne na sklade ako manko a prebytok. Ak si počas celého roka neviedol sklad.evidenciu tak použiješ spôsob A,B. Doporučujem , aby si si načítal celý nákup, predaj a zostatok skontroloval s fyzickým stavom. Podklad z načítaného súpisu ti bude slúžiť k invent.rozdielom.