SMartina
23.03.13,06:41
Ako mám vypísať DP typ A, ak mám potvrdenie od jedného zamestnávateľa na DOVP, kde uplatňoval nezdaniteľnú časť, a druhé potvrdenie na HPP a tam tiež nejakým omylom uplatňoval nezdaniteľnú časť, ide o toho istého človeka, len má viac firiem a zabudol v predchádzajúcej firme zrušiť odpočet nezdaniteľnej časti. Ako mám v takom prípade postupovať? 11 mesiacov v roku bola DOVP s odpočtom a 3 mesiace HPP s odpočtom (súč. 3 mesiace s odpočtom). Dúfam, že sa dá vyriešiť takýto problém. Budem vďačná za každú radu. Ďakujem.
ivustek
23.03.13,06:10
v kolónke zníženie základu dane o onezdaniteľné časti - na daňovníka uvedieš sumu 3644,74 - to je maximálna suma za celý rok. Daň doplatíš.
SMartina
23.03.13,06:16
Ja som rozmýšľala či nebude potrebné navyšovať základ dane, alebo do nejakej kolónky dopisovať sumu o ktorú sa viac odpočítalo. Ak je to tak ako píšeš, tak som vďačná za radu. Ďakujem.
ivustek
23.03.13,06:23
základ dane sa nikde nenavyšuje, v DP ti musia sumy sedieť s potvrdeniami o príjme.Tým,že tú odpočitateľnú položku uvedieš v správnej výške, problém vyriešiš.Ale daň sa musí doplatiť.
SMartina
23.03.13,06:24
Ďakujem.
januškaaa
27.03.13,17:58
Ahojte, ak kámoš vypĺňa DP A, mal príjem z dohody len za 1 mesiac 109e, tak akú odpočitateľnú sumu na seba tam dá?...plnú. t.j 3644,.., alebo len za 1 mesiac?...bola mu zrazená daň, tak preto chce podať DP, aby mu ju vrátili ...prosím, dnes to musí spísať, poraďte prosiiim, ďakujeeem :)
Tweety
27.03.13,18:04
Ahojte, ak kámoš vypĺňa DP A, mal príjem z dohody len za 1 mesiac 109e, tak akú odpočitateľnú sumu na seba tam dá?...plnú. t.j 3644,.., alebo len za 1 mesiac?...bola mu zrazená daň, tak preto chce podať DP, aby mu ju vrátili ...prosím, dnes to musí spísať, poraďte prosiiim, ďakujeeem :)
V DP uvádza ročnú NČ 3644,74€.