szivics
23.03.13,11:11
Dobrý deň, rada by som sa spýtala ohľadom NČZD na manželku, ktorá je na materskej a súčasne poberá rodinný príspevok na druhé dieťa.
Od NČZD na manželku odpočítam sumu materského, t.j. očne 2395,2 €. Ale neviem či sa odpočítavajú aj odvody a aké :-/ Alebo v DP bude ako NČZD uvedená suma 3644,74 - 2395,2 = 1249,54 € ?

Vopred ďakujem za vysvetlenie
Xanti
23.03.13,10:36
Mng. je zrejme na rodičovskom príspevku, to je štátna dávka ... a tá suma sa od NCZD neodpočítava. Takže ak nemá iný vlastný príjem, tak si môžeš na nu uplatniť celú jej NCZD.
A ona DP nepodáva.
szivics
24.03.13,13:50
Dobrý deň, no ono je to tak že (kamarátova) manželka je na materskej s dvomi deťmi - na mladšie poberá materskú a na staršie už len rodičovský príspevok.
Manžel by si chcel na ňu uplatniť NČZD.
Xanti
24.03.13,16:08
Dobrý deň, no ono je to tak že (kamarátova) manželka je na materskej s dvomi deťmi - na mladšie poberá materskú a na staršie už len rodičovský príspevok.
Manžel by si chcel na ňu uplatniť NČZD.
No to sú mi presné info, len tak pre zaujímavosť ... môže poberať len materské alebo len rodičovské .. nemôže mať oboje ... jedine v mesiaci kedy začína alebo končí MD.
Takže bez presných údajov poradiť je nezodpovedné ... takže ja radiť nebudem, nakoľko by mohlo dôjsť k nepochopeniu rád a potom k chybám v danovom priznaní. Treba si ujasniť čo je kto je, ako je, a treba prečítať zákon o dani z príjmov ...
szivics
24.03.13,16:30
Ospravedlnujem sa za nevedomosť... takto mi to bolo povedané, potom som to asi nepochopila dobre :-//
dostala som to to napísane takto:
na syna od 2008 doteraz - 23,10€
na dcéru od 2011 doteraz - 23,10€ + 199,60€
ewita888
24.03.13,16:35
takže poberá rodičovský príspevok a prídavky na dieťa.. to sa do príjmu manželky neráta, môže si manžel na ňu uplatniť celú nčzd..

nabudúce treba zadávať presné údaje, aby sa zle neporadilo..
szivics
24.03.13,16:35
no ako teraz pozerám tak to asi bolo zle povedané a 23,10 sú prídavky na dieťa 199,60 je rodičovský príspevok .. :-(
ešte raz sa ospravedlňujem, nemám skúsenosti s týmito dávkami a teda som vôbec nevedela čo je čo...
čiže NČZD na manželku bude v celkovej výške, keďže nemala žiadne iné príjmy, ak to dobre chápem
Xanti
24.03.13,16:36
Ospravedlnujem sa za nevedomosť... takto mi to bolo povedané, potom som to asi nepochopila dobre :-//
dostala som to to napísane takto:
na syna od 2008 doteraz - 23,10€
na dcéru od 2011 doteraz - 23,10€ + 199,60€
No a nie je ti to divné? Také malé sumy? http://www.employment.gov.sk/pridavok-na-dieta.html že je to prídavok na dieťa a je to príjmom dieťaťa nie manželky ...
a je problém googliť? http://poradna.hnonline.sk/otazka/ake-prijmy-manzelky-sa-zahrnaju-pri-uplatneni-ncz-na-manzelku#.UU8rZxxg-JE .. čo je vlastným príjmom čo môžem a nemôžem uplatniť? ... a aj na porade je to milionkrát spomínané.
Treba čítať, nie len čakať všetko na zlatom podnose.
szivics
24.03.13,16:38
takže poberá rodičovský príspevok a prídavky na dieťa.. to sa do príjmu manželky neráta, môže si manžel na ňu uplatniť celú nčzd..

nabudúce treba zadávať presné údaje, aby sa zle neporadilo..

no totiž dotyčný ktorého sa to týkalo mi napísal že 199,6 je materská .. ja som nevedela že to nie je tak, až po vygooglení sumy ... aj tak sa ospravedlňujem a ďakujem
szivics
24.03.13,16:40
No a nie je ti to divné? Také malé sumy? http://www.employment.gov.sk/pridavok-na-dieta.html že je to prídavok na dieťa a je to príjmom dieťaťa nie manželky ...
a je problém googliť? http://poradna.hnonline.sk/otazka/ake-prijmy-manzelky-sa-zahrnaju-pri-uplatneni-ncz-na-manzelku#.UU8rZxxg-JE .. čo je vlastným príjmom čo môžem a nemôžem uplatniť? ... a aj na porade je to milionkrát spomínané.
Treba čítať, nie len čakať všetko na zlatom podnose.

Aj vám sa ospravedlnujem a nečakala som som nič na zlatom podnose, googlila som, už v zadaní som spomínala že príspevky na dieťa a rodinné, viem že nie sú príjmom, že len materská sa považuje za príjem, ale mala som zmätočné informácie a ja ako som spomenula nemám s týmito číslami vôbec skúsenosť.
ďakujem a prajem pekný deň