misa
28.09.04,09:46
Dobry den, moze mi niekto poradit ohladom Omegy. Chcem importovat faktury, ktore mam vsak v nizsej verzii Omegy, na co ma PC upozorni a nedovoli mi importovat. Pritom mi vypise, ze mam otvorit subor v tejto novej verzii a pokusit sa importovat znova. Ja s Omegou zacinam a vobec netusim ako otvorit ten subor ktory mam na diskete v mojej Omege. Mozno blba otazka, ale kedze je tu porada, chcem sa poradit. Dakujem. :)
Oldi
22.10.04,11:38
Dobry den, moze mi niekto poradit ohladom Omegy. Chcem importovat faktury, ktore mam vsak v nizsej verzii Omegy, na co ma PC upozorni a nedovoli mi importovat. Pritom mi vypise, ze mam otvorit subor v tejto novej verzii a pokusit sa importovat znova. Ja s Omegou zacinam a vobec netusim ako otvorit ten subor ktory mam na diskete v mojej Omege. Mozno blba otazka, ale kedze je tu porada, chcem sa poradit. Dakujem. :)
Takže takto:
Pokiaľ máte k dispozícii celú databázu, v ktorej sú faktúry (t.j. nielen export) potom stačí urobiť nasledovné:
V menu Omega---Pripojené firmy---Pripoj - tu si nalistujete tú databázu, v ktorej sú faktúry a jednoducho ju otvoríte v tej novej verzii. Ale pozor!
Ak budete chcieť pripojiť 2 alebo viac firiem s rovnakým názvom, Omega im prideľuje rovnaké ID. Keby ste mali problém s hláškou o rovnakom ID, dajte vedieť. Nájdete ma aj na ICQ, rád pomôžem.
UCET
17.12.04,09:20
co mas presne na tej diskete celu databazu Omegy alebo len vyexportovane faktury z inej Omegy. Ak mas celu databazu tak Oldi ti radi spravne len si ju obnov a otvor v novej verzii a mozes ich kludne naimportovat. Ale ak mas na diskete len vyexportovane faktury zo starsej verzie tak tam to bude troska zlozitejsie. kludne sa ozvy pomozem