Barticek
23.03.13,12:48
Ahojte

Potrebujem poradit, pracujem u sk podnikatela, ktorí obchádza všetký zákony kt na sk platia, dáva mzdy niečo na papier a niečo na ruku a potom zamestnancom za každú i menšu chybu ťahá peniaze samozrejme bez toho aby na to upozornil, bez papierov iba tak im ich nevyplati, nedáva žiadne prac pomocky ani obuv, prehliadky pred nástupom do zamestnania si zamestnanci musia platiť sami adt. Proste nemá pán konateľ žiaden charakter. Chcel by som mu poslať nejaku kontrolu ale tak aby sa neschoval a aby daco nasli+ má veľa zakaziek na čierno a tým pádom okráda aj štát.
mattto
23.03.13,11:53
kým to budú zamestnanci akceptovať, bude to robiť stále, na druhej strane uznávam, že v niektorých okresoch ľudom nič iné neostáva.

inšpektorát práce
daňový úrad
buchač
23.03.13,12:04
Ahojte

Potrebujem poradit, pracujem u sk podnikatela, ktorí obchádza všetký zákony kt na sk platia, dáva mzdy niečo na papier a niečo na ruku a potom zamestnancom za každú i menšu chybu ťahá peniaze samozrejme bez toho aby na to upozornil, bez papierov iba tak im ich nevyplati, nedáva žiadne prac pomocky ani obuv, prehliadky pred nástupom do zamestnania si zamestnanci musia platiť sami adt. Proste nemá pán konateľ žiaden charakter. Chcel by som mu poslať nejaku kontrolu ale tak aby sa neschoval a aby daco nasli+ má veľa zakaziek na čierno a tým pádom okráda aj štát.
...a čo Ti bráni ???

Mám dojem , že ten strach .....
Na SOI a DU sa anonymné podania nejak neriešia ...

Ponet dajte ako kolektív , to je už potom o inom ....
Lenže o inom sú aj iné skutočnosti ...vždy sa nájde nejaký bonzák ...
Barticek
23.03.13,12:06
Nebráni mi strach ale to ci s nim nejako zatocia, a ako kolektív nedáme lebo ľudia sa boja
buchač
23.03.13,12:08
bude to robiť stále

Nebráni mi strach ale to ci s nim nejako zatocia, a ako kolektív nedáme lebo ľudia sa boja

....a ste v prdely ....
Tweety
23.03.13,12:10
Nebráni mi strach ale to ci s nim nejako zatocia, a ako kolektív nedáme lebo ľudia sa boja
Podnet na IP sa dá dať aj anonymne. Možno vo firme narobia vietor, možno ani nie. Ale ak nič neurobíte, mlčky s tým súhlasíte.
Barticek
23.03.13,12:12
to som chcel vediet ak sa to neoplati tak to musim riešit sám a dať výpoved, lebo mna nikto okrádat nebude. Len tým sa nič nezmení
Tweety
23.03.13,12:13
to som chcel vediet ak sa to neoplati tak to musim riešit sám a dať výpoved, lebo mna nikto okrádat nebude. Len tým sa nič nezmení
Ak podnet nepodáš, tak nevieš, či sa oplatil alebo nie.
arizona
23.03.13,12:42
Takych "podnikatelov" poznam velmi vela, skor je zazrak najst takeho, co vsetky zakony dodrziava.
Zial, zneuzivaju situaciu, vedia, ze prace je malo, ludia sa boja, takze suhlasia,aj ked vedia , ze tym idu proti sebe.

Komu sa nepaci, moze odist,hovorievaju tito podnikatelia, na jedno miesto cakaju dalsie desiatky ludi,ktori budu cusat a budu radi, ze maju aspon nieco ...
Pokym im za to nebudu hrozit vacsie postihy, zneuzivat,klamat a podvadzat sa bude stale :rolleyes:
ilona
23.03.13,14:38
Ako píše Arizona,aj ja poznám veľa takýchto " podnikateľov". Vedia, že si to môžu dovoliť. Ja mám obavu, či aj kontrola niečo porieši.Mám skúsenosti, že bola aj kontrola a nič sa nedialo. DU kontroluje to, čo nie je na čierno, inšpektoriat keď príde skontroluje prezenčné listiny a tie má obyčajne majiteľ pripravené podľa výplat. Do SP má pre istotu prihlásených všetkých zamestnancov, je už iné koľko dní dá na pásku. Takže kontrola zhodnotí, že je všetko v poriadku a pokračuje sa ďalej. Tak že kontrolam veľmi neverím.
korela
23.03.13,15:21
Poznám prípad z BA z minulého roka. Čiže ani neišlo o oblasť s nízkou zamestnanosťou.
Napriek tomu s.r.o. priestory zbytočne nad pomery, lukratívna budova, to všetko sa dá chápať v rámci udržania sa na trhu a zaradiť sa do hornej desiatky v činnosti v danej oblasti.
Ale terorizovať zamestnancov chladom, ktorí boli všetko živnostníci alebo ľudia s mandátnou zmluvou, požiadavky veľké, platy vychádzali nižšie ako min. mzda.
Išlo o ľudí so SŠ a VŠ.
Niekomu tam došla trpezlivosť, a zrejme nepostačovali ani veľmi dobré kontakty majiteľa až do parlamentu.
Prišla kontrola, bolo tam niekoľko ľudí nie iba jeden deň, prešli celú agendu.
.
Ja som sa dostala tento týždeň prvýkrát do situácie, kedy som dostala ponuku, či s dokladom alebo bez (vtedy cena nižšia bez DPD). Ide o služby, sú nutné. Ide pomerne o veľkú čiastku.
hubatá
23.03.13,15:40
Nič nové a nielen v súkromných firmách, ale budete prekvapení existuje to aj v štátnej správe. Keby ste vedeli čo ja teraz riešim - odpadli by ste.
alaya1
23.03.13,15:48
Na moju znamu podali byvaly frajer-vieme, ze on, anonymne udanie na DU- presetrovali ju hlbkovo, tyzden.
Tweety
23.03.13,16:19
šak napíš