eddie2013
23.03.13,13:37
dobry den,

prenasam si uver z bytu na byt, vsetko prebehlo v poriadku az do okamihu vydania kvitancie na prvy byt

banka vraj kvitancie do vlastnych ruk nevydava a posiela ich sama na kataster

chcem sa spytat kde presne je v zakone uvedene a v akych lehotach zaslanie kvitancie na kataster, resp. z niecoho musi banka pri tomto podla mna velmi svojvolnom konani vychadzat

samozrejme o takom ako doklad o zaslani na kataster resp. kopia kvitancie je pre banku ako velka neznama, pozeraju na mna ako na totalneho idiota, ze co si to vlastne ich zakaznik dovoluje pytat!

len odbocim neviem niekto na zaklade akej logiky je v zakone 60 dnova lehota na vymaz kvitancie na katastri?

A poradte ak niekto ma z nemenovanou bankou nejaku skusenost ako dalej

Priznam sa, ze som fascinovany ako lahko zrejme dnes ludia akceptuju pomaly 3 mesacne lehoty na vymaz tarchy (1mesiac spravidla dobrovola banky ze to posle + 2 mesiace to lezi na stole na katasri) ale zrejme aj s polu s par ludmi co to riesili na porade sme asi my blbci

Dakujem
draik
24.03.13,09:22
§151md ods. 3 OZ prvá veta pred bodkočiarkou:
Záložný veriteľ je povinný podať žiadosť o výmaz záložného práva bez zbytočného odkladu po zániku záložného práva.
Tzv. záznamové veci, ako je napr. zánik záložného práva, majú len evidenčný charakter, teda zosúlaďujú skutočnosť s informáciami v katastri.
arizona
24.03.13,12:14
Tato veta ma zaujala :D




A poradte ak niekto ma z nemenovanou bankou nejaku skusenost ako dalej


mimotemy Ako sa daju opisat skusenosti s nemenovanou bankou? :confused:
Mária27
24.03.13,13:19
prv to v katastri trvalo minimálne pol roka, ale aj skoro dva
eddie2013
24.03.13,16:37
Tato veta ma zaujala :D


mimotemy Ako sa daju opisat skusenosti s nemenovanou bankou? :confused:

normalne, napisem ze problem vyriesila ochota veduceho na centrale a pod. alebo co? keby sme boli normalna krajina par nespokojnych zakaznikov par sudov, par exemplarnych prepusteni na hodinu neschopnych pracovnikov

ale kedze sme na Slovensku renome banky stupa priamo umerne poctom problemov a pruserov
Ice dive
24.03.13,16:49
normalne, napisem ze problem vyriesila ochota veduceho na centrale a pod. alebo co? keby sme boli normalna krajina par nespokojnych zakaznikov par sudov, par exemplarnych prepusteni na hodinu neschopnych pracovnikov

ale kedze sme na Slovensku renome banky stupa priamo umerne poctom problemov a pruserov


no uvedom si jednu vec.... chceš "kvitanciu" t.j. úver si už splatil, resp. od nemenovanej banky odchádzaš... keď si prichádzal bol si KLIENT a šli si nohy dolámať, kávičku, letáčik..., keď ti púšťali peniaze, spravidla to urobili do 24 hodín, keď ťa držali pod krkom bol si "dlžník" a spolupracovali ste, a teraz keď odchádzaš už na tebe zarobili, nohy si dolámať nepôjdu lebo vedia, že hypotéku nebudeš riešiť 2-3-4 x za život... už si nezaujímavý pre nich, zmier sa s tým...:D:D:D a to nie je problém danej banky ale všetkých...
eddie2013
24.03.13,17:20
no uvedom si jednu vec.... chceš "kvitanciu" t.j. úver si už splatil, resp. od nemenovanej banky odchádzaš... keď si prichádzal bol si KLIENT a šli si nohy dolámať, kávičku, letáčik..., keď ti púšťali peniaze, spravidla to urobili do 24 hodín, keď ťa držali pod krkom bol si "dlžník" a spolupracovali ste, a teraz keď odchádzaš už na tebe zarobili, nohy si dolámať nepôjdu lebo vedia, že hypotéku nebudeš riešiť 2-3-4 x za život... už si nezaujímavý pre nich, zmier sa s tým...:D:D:D a to nie je problém danej banky ale všetkých...

suhlas, ale myslis sa v jednej veci ja praveze vdaka dalsiemu kontraproduktivnemu pravidlu ze predcasne splatenie treba ohlasit 2 mesiace dopredu (co si celkom dobre realne neviem predstavit ako by som nasiel kupca ktoremu poviem, ze bude cakat min. 2mesiace +- dalsi cas)

zostavam klientom a ako som pisal hore uver si prenasam, cize takto sa sprava normalna banka ku svojmu klientovi, ktory ma zaujem ostat

len pre info: vlastna skusenost Stavebna sporitelna v pripade vydania kvitancie reagovala tak ako reaguje normalna banka : do troch dni na centrale si mozte kvitanciu osobne vyzdvihnut.
Ice dive
24.03.13,17:30
suhlas, ale myslis sa v jednej veci ja praveze vdaka dalsiemu kontraproduktivnemu pravidlu ze predcasne splatenie treba ohlasit 2 mesiace dopredu (co si celkom dobre realne neviem predstavit ako by som nasiel kupca ktoremu poviem, ze bude cakat min. 2mesiace +- dalsi cas)

zostavam klientom a ako som pisal hore uver si prenasam, cize takto sa sprava normalna banka ku svojmu klientovi, ktory ma zaujem ostat

len pre info: vlastna skusenost Stavebna sporitelna v pripade vydania kvitancie reagovala tak ako reaguje normalna banka : do troch dni na centrale si mozte kvitanciu osobne vyzdvihnut.

no nepleť si hrušky s jablkami... ak by si predával nehnuteľnosť s hypotékou, a nový majiteľ by bral tiež hypotéku t.j. musela by sa pôvodná splatiť a až následne je možné nehnuteľnosť zakladať v prospech druhej... druhá banka tak urobí už na základe potvrdenia od prvej banky... kvitancie z bánk na kataster spravidla trvajú cca 2 mesiace...
eddie2013
24.03.13,17:45
no nepleť si hrušky s jablkami... ak by si predával nehnuteľnosť s hypotékou, a nový majiteľ by bral tiež hypotéku t.j. musela by sa pôvodná splatiť a až následne je možné nehnuteľnosť zakladať v prospech druhej... druhá banka tak urobí už na základe potvrdenia od prvej banky... kvitancie z bánk na kataster spravidla trvajú cca 2 mesiace...

ano, len stale nechapem co som napisal ine.

ak som kupujuci
1mesiac schavlenie, alebo mozem mat predschvaleny uver
2mesiace cakame s kupujucim kedy vyrata a umozni banka predcasne vyplatit uver (tu este treba ratat ludsky faktor cize moze to trvat aj dhsie)
potom by mala banka vystavit kvitanciu, ktoru mi do ruk aj tak neda cize
1 mesiac min. zakial to uradnici z banky poslu na kataster
2 mesiace ma katasterna vymaz
cize preslo pol roka a kupujuci moze zacat riesit hypoteku na kupu

mne sa to normalne nezda a hlane ked si odmyslim kataster vsetky kroky banky si absolutne kontrparoduktivne

2-3 hypoteky su normalna vec, mozes vyhrat peniaze, ziskat dobru robotu, zdedit peniaze, stahovat sa, dnes moderne prenasanie hypoteky
ja vidim problem, ze dobre meno je pre pracovnikov banky velka nemeratelna neznama a preto ten pristup
eddie2013
25.03.13,18:06
chcem sa spytat dospel som "vakuoveho stadia" kvitancia vraj teda bola vystavena a opustila banku

na katasterportali, ale nic nevidno co nic neznamena

chcem sa spytat ked kataster preberie kvitanciu dava tiez na LV (do 24h) plombu?
mattto
25.03.13,19:22
chcem sa spytat dospel som "vakuaoveho stadia" kvitancia vraj eda bola vystavena a opustila banku

na katasterportali, ale nic nevidno co nic neznamena

chcem sa spytat ked kataster preberie kvitanciu dava tiez na LV (do 24h) plombu?

áno, plomba sa vyznačuje

katasterportal sa aktualizuje každý týždeň (zvyčajne cez víkend), takže to tam neuvidíš, keď si budeš každý deň klikať na výpis. Smolu máš tú, že výmaz záložného práva sa vykonáva záznamom a kataster má lehotu 60 dní, ktorú využíva do posledného dňa
eddie2013
26.03.13,13:59
dakujem, kvitancia je na katastri, tych 60 dni hovori samo za seba :(