IvetaH
23.03.13,16:10
Ahojte, nemám ani tak otázku ako sa chcem podeliť o názor.
S dohodármi už mám vďaka vám na Porade jasno. Len ma jedno zaťažuje, že mám dvoch klientov, majú dohodárov celý mesiac po pár hodinách a podklady na spracovanie miezd mi dávajú tak do 15. dňa nasledujúceho mesiaca. Ani jeden v priebehu mesiaca neodhlasuje a neprihlasuje dohodárov na zdravotku. Sociálka je v pohode, sú prihlásení od januára do decembra.
Tak napr. dnes som dostala podklady za február, tak ja dnes budem prihlasovať a odhlasovať dohodárov pracujúcich vo februári. Štve ma to, no na druhej strane aj ten klient má pravdu, nadáva ako pohan, že už má tých povinností okolo zamestnancov každé ráno dosť.
Ako to funguje u vás?
IvetaH
25.03.13,12:28
Myslíte, že všetci to robia v termíne?
scame
25.03.13,12:36
Myslíte, že všetci to robia v termíne?

Ahoj, ja to robím vždy hromadným oznámením spolu s PN-kami zamestnancov. Teda za február som to robil teraz v marci, teda povinnosť som splnil do konca mesiaca.
Sk"r ma hnevalo to že na VŠZP išli prihlášky dohodárov bez toho aby som ich prihlásil a na dôvere som musel najprv prihásiť dohodára spätne k začiatku dohodu aj napriek tomu že prvý den nepracoval teda mi nevznikla povinnosť ho prihlásiť do 8 dní...