toria
23.03.13,16:16
Prosím o radu :-)
jeden konateľ bezodplatne prevádza obchodné podiely na druhého. Pripravili sme výhlásenie VZ, Zápisnicu VZ, Zmluvu o prevode obchodného podielu, Dodatok spoločenskej zmluvy. Tu v tomto dodatku sme však menili aj sídlo spoločnosti a tu mám otázku - k zmene sídla opäť musíme zvolať valné zhromaždenie, urobiť zápisnicu? A ďaľšia otázka je doteraz sme mali sídlo v B. Bystrici takže všetko sa riešilo na OR B. Bystrica, teraz sídlo bude v Martine, takže budeme patriť pod OR Žilina. Kde podám Návrh na zmenu? V B. Bystrici? - podľa mňa áno, keďže zatiaľ sme registrovaný u nich.
A nakoniec čo všetko musím predložiť na OR SR?
Ďakujem pekne za každú radu :-)
Economic
25.03.13,10:21
Dodatok vôbec nie je treba.
Zmena sídla podlieha schváleniu VZ, čiže buď opraviť pôvodnú zápisnicu, alebo urobiť ešte jednu.
Návrh sa podáva na aktuálne sídlo OR, teda v BB.
Úplné znenie
Súhlas vlastníka + LV a l e b o Nájomná zmluva k novému sídlu.
​Pri elektronickom podaní šetríte 50 % na SP. Môžete využiť službu niekoho, kto takúto službu poskytuje.
Moja SRO
28.03.13,19:02
Prosím o radu :-)
jeden konateľ bezodplatne prevádza obchodné podiely na druhého. Pripravili sme výhlásenie VZ, Zápisnicu VZ, Zmluvu o prevode obchodného podielu, Dodatok spoločenskej zmluvy. Tu v tomto dodatku sme však menili aj sídlo spoločnosti a tu mám otázku - k zmene sídla opäť musíme zvolať valné zhromaždenie, urobiť zápisnicu? A ďaľšia otázka je doteraz sme mali sídlo v B. Bystrici takže všetko sa riešilo na OR B. Bystrica, teraz sídlo bude v Martine, takže budeme patriť pod OR Žilina. Kde podám Návrh na zmenu? V B. Bystrici? - podľa mňa áno, keďže zatiaľ sme registrovaný u nich.
A nakoniec čo všetko musím predložiť na OR SR?
Ďakujem pekne za každú radu :-)

ja len taký detail, že obchodné podiely je oprávnený prevádzať spoločník a nie konateľ....inak všetko dosť zle, zložité zmeny, zadávateľovi radím radšej samému sa do toho nepúšťať....
Economic
29.03.13,06:47
ja len taký detail, že obchodné podiely je oprávnený prevádzať spoločník a nie konateľ....inak všetko dosť zle, zložité zmeny, zadávateľovi radím radšej samému sa do toho nepúšťať....

Určite sú to zložité zmeny, ja maximálne súhlasím. Ale vieš dobre ako to na Slovensku chodí. Ľudia si myslia, že ušetria, keď si to budú sami robiť, no bohužiaľ opak býva pravdou, že preplatia. Stratia nad tým zbytočne veľa času na miesto toho, aby sa venovali svojmu biznisu. Ale je pravda aj taká, že som musela veľmi prácne naprávať aj dokumenty, ktoré robila údajne právnička. Tej by som zakázala robiť tieto veci. Opraviť po niekom zlé dokumenty je horšie, ako dodať svoje vlastné prepracované, ktoré bezproblémovo prechádzajú na všetkých OR.
Moja SRO
29.03.13,07:03
Určite sú to zložité zmeny, ja maximálne súhlasím. Ale vieš dobre ako to na Slovensku chodí. Ľudia si myslia, že ušetria, keď si to budú sami robiť, no bohužiaľ opak býva pravdou, že preplatia. Stratia nad tým zbytočne veľa času na miesto toho, aby sa venovali svojmu biznisu. Ale je pravda aj taká, že som musela veľmi prácne naprávať aj dokumenty, ktoré robila údajne právnička. Tej by som zakázala robiť tieto veci. Opraviť po niekom zlé dokumenty je horšie, ako dodať svoje vlastné prepracované, ktoré bezproblémovo prechádzajú na všetkých OR.

Ja s tebou súhlasím úplne vo všetkom, aj s tými nesprávne alebo neúplne vypracovanými listinami od právnika. Tiež mám tú skúsenosť.
riccado
29.03.13,15:40
Ja s tebou súhlasím úplne vo všetkom, aj s tými nesprávne alebo neúplne vypracovanými listinami od právnika. Tiež mám tú skúsenosť.

a mas aj take skusenosti so sudnymi spormi vzniknutymi so slabuckych spolocenskych zmluv opisanych ekonomom, ktore sice presli cez obchodny register (obsahovali tu male minimum, co zakon ziada), ale casom z nich bol akurat krasny spor a veeeeela trov pre pravnikov? :)
Stefan2005
29.03.13,15:59
... podpriemerné výstupy ako výsledok profesionálnej pracovnej činnosti sa vyskytujú bez ohľadu na vzdelanie, povolanie, vek, a pod. naprieč celým spektrom našej populácie. Žiaľ... ovšem musím podotknúť, že za výraznej asistencie našich zákonodárcov...
toria
02.04.13,07:34
ďakujem Vám :-)
toria
02.04.13,07:35
a samozrejme podiel bude prevádzať spoločník, zle som sa vyjadrila
sroservis
02.04.13,12:08
dobry den, ak v spolocnosti ostane jediny spolocnik, tak potrebujete aj jeho vyhlasenie podla 105a oz, a ak sa prevadza vacsinovy podiel aj suhlas spravcu dane pre nadobudatela aj prevadzajuceho, inak ich vyhlasenie podla 115 ods. 9 oz, ze nemaju povinost dolozit suhlas spravcu dane.
toria
02.04.13,13:19
sroservis áno ostane tam už len jediný spoločník, teraz kupuje 30% podiel - takže asi nepotrebuje ten súhlas správcu, či?
sroservis
02.04.13,13:48
suhlas spravcu dane nie, ale vyhlasenie podla 105a OZ a podla 115 ods 9 OZ ano, obchodny zakonnik 513/1991 najdete na jaspi