Patrik Buža
23.03.13,18:09
Zdravím,chcel by som sa vás skúsenejších opýtať,či nemáte skúsenosti z mySQL. Potreboval by som zistiť na akom princípe funguje tento "program". Chcel by som si založiť vlastný server ale nechápem ako. Ak by bol niekto ochotný mi to vysvetliť :) bol by som rad.

Ďakujem za odpovede
pnak
23.03.13,18:07
Takze na zaciatok M&SQL nieje program ale databazovy sytem ktory sa vyuziva pri programovacich jazykoch ako napr PHP na uschovavanie potrebnych dat napr pri webstrankach a podobne... Neviem co konretne potrebujes vysvetlit je to dost obsirne a potrebujes mat na to znalosti programovacich jazykov pokial ho chces vyuzivat :)
Patrik Buža
23.03.13,20:54
mám znalosti v pawn (scriptovací jazyk) to by malo stačiť?
Fero11
24.03.13,04:35
Uplne ti stacilo do googla zadat tychto 5 pismen "mysql" a mal by si vsetko ako na dlani :)
Ak si to chces nainstalovat a chces to zacat pouzivat, tak je to velmi jednoducha zalezitost:
Na platforme windows bezi celkom dobre http://www.apachefriends.org/en/xampp-windows.html staci jednoducho rozbalit a mozes pouzivat (nie je to len mysql, ale komplet vsetko k prevadzkovaniu webservera (apache, php, mysql, phpmyadmin, filezilla ..))
Na platforme linux, to odporucam skor ako windows, tam nainstaluj serverovu ver. ubuntu a cez tasksel doinstalujes LAMP + phpmyadmin
Patrik Buža
24.03.13,07:05
aha,dačo som porozumel a dačo nie :) ale ajtak,ďakujem za radi
sthruska
24.03.13,08:11
Radi sme dali rady
Fero11
24.03.13,09:03
comu si nerozumel ?