janared
23.03.13,18:58
Ako mám zaevidovať v daňovom priznaní príjmy z prenájmu u živnostníka, ktorý tieto príjmy má od kolegu, ktorý s ním podniká v rovnakých priestoroch a vlastne mu takýmto spôsobom prispieva na prenájom. Sú to vôbec príjmy za prenájom? Živnostník si uplatňuje paušálne výdavky. Tie príjmy boli vo výške 720 €. Ďakujem
a_je_to
23.03.13,23:59
Sú to síce príjmy za prenájom, ale nie podľa § 6, ods. 3, ale podľa§ 6 ods. 1/b. Pretože podľa § 6/5/a je príjmom z podnikania príjem akéhokoľvek nakladania s obchodným majetkom, čo je zrejme aj tento príjem, lebo sám v priestoroch podniká. Do ods. 3 patrí len nájomné z neobchodného majetku, ktorý nie je v evidencii /byt, chata, pôda/.
beatar
24.03.13,00:09
jednoznačne §6 odst.1 - v JU kolonka iný príjem - Výkaz o príjmoch a výdavkoch
janared
24.03.13,12:06
Ďakujem, veľmi ste mi pomohli.