vokoc
23.03.13,19:00
Mám prebytok zemiakov,potreboval by som vedieť či sa dá na prebytok alebo shr+prebytok predávať na trhoviskách lokse s tých zemiakov?ďakujem
a_je_to
23.03.13,18:37
Ťažko. Prebytky a shr možno predávať iba v nespracovanej forme. Predaj lokší je už živnosť s kopou následných podmienok, ako hygienický preukaz, pôvod surovín, čašnícko kuchársku kvalifikáciu, atď ... či nepoužívaš posypovú soľ, a pod. Musíš mať živnosť a oprávnenia a povinnosti, ako majú langošiari, zmrzlinári,a pod.
annadam
23.03.13,18:50
v ktorej lokalite? mne chýbajú
vokoc
23.03.13,19:15
to znamena že ak by chcel človek dajme tomu predávať tekvicove jadierka tak na prebytok a shr by mohol len surové a pečene uz by bola treba živnosť?
kopretinka
23.03.13,19:25
to znamena že ak by chcel človek dajme tomu predávať tekvicove jadierka tak na prebytok a shr by mohol len surové a pečene uz by bola treba živnosť?
pozri,vysvetlím ti to lopatisticky,čo je prebytok:mám pole,urodilo sa mi toľko zemiakov,že sa zásobím na celú zimu,vymením so susedmi za niečo iné a ešte furt mi ostalo,škoda to vyhodiť.....tak idem najbližšiu sobotu na trh a tam to predám.Bodka,šmytec,konec fiľma.je to JEDNORÁZOVÁ záležitosť.
Na poli ti asi nerastú pražené tekvicové jadierka.....či?
A aj na takýto prebytkový predaj musíš mať nejaké doklady,minimálne musíš dokázať,že ten pole je tvoje.
vokoc
23.03.13,19:28
Ja to chápem len som sa opýtal, a ďakujem za odpoveď, pýtam sa preto lebo poznám človeka ktorý má prebytok na zeleninu(nie konkrétnu) a má shr a predáva kaktusy a všetko je v poriadku aj pri inspekciach a ani pokladňu nepotrebuje tak je preto som sa pýtal. Ale ďakujem za odpoveď.
vokoc
23.03.13,19:30
A prebytok platí do konca roka ked som dobre počul čiže to nemusí byť jednorazové aspoň jak som počul neviem či dobre.ale nevadí uz si mi dobrre vysvetlil že lokse nebudú :-)
kopretinka
23.03.13,19:41
Ja to chápem len som sa opýtal, a ďakujem za odpoveď, pýtam sa preto lebo poznám človeka ktorý má prebytok na zeleninu(nie konkrétnu) a má shr a predáva kaktusy a všetko je v poriadku aj pri inspekciach a ani pokladňu nepotrebuje tak je preto som sa pýtal. Ale ďakujem za odpoveď.
kaktusy? :eek: nuž,tak k tomu sa neviem vyjadriť.....asi je tam u vás benevolentná kontrola....
kopretinka
23.03.13,19:44
A prebytok platí do konca roka ked som dobre počul čiže to nemusí byť jednorazové aspoň jak som počul neviem či dobre.ale nevadí uz si mi dobrre vysvetlil že lokse nebudú :-)
ja som myslela to jednorazové akože nemôžeš predávať vlastné zemiaky od jari do zimy,to by si musel mať riadne veľké pole a to už je poľnohospodárska výroba....ale je fakt,že prebytkári chodia do veľkoskladu na tovar a predávajú ako svoje prebytky...:mad: od jari do zimy a to by teda nemali............
kopretinka
23.03.13,19:47
to znamena že ak by chcel človek dajme tomu predávať tekvicove jadierka tak na prebytok a shr by mohol len surové a pečene uz by bola treba živnosť?
a koľko máš vlastne tých semienok? to muselo byť riadne veľa tekvíc........to si potom ale nesadil s úmyslom dopestovať iba pre seba,či?:D
korela
23.03.13,23:47
kaktusy? :eek: nuž,tak k tomu sa neviem vyjadriť.....asi je tam u vás benevolentná kontrola....
Ako je to s rezanými kvetmi na trhu? Alebo sadeničkami letničiek, sama vidím, ako si to staré babky u nás dopravujú na malých káričkách na trh na sídlisku? Vidno, že sú dopestované doma. Ženy poriadne nad 70.
Ak sa môžu pestovať kvety tohto druhu, prečo nie práve kaktusy? Nie je kvet ako kvet?
heja3
27.03.13,06:13
mimotemy Nie je kvet ako kvet. Ženu ani kvetinou neudrieš.... Chcela by si dostať gladiolou, alebo kaktusom....:D
Melnick
28.03.13,01:43
Mám prebytok zemiakov,potreboval by som vedieť či sa dá na prebytok alebo shr+prebytok predávať na trhoviskách lokse s tých zemiakov?ďakujem

vokoc - ponúkaj na spracovanie výrobcom a máš pokoj v duši, čistý sklad a €urá vo vrecku.:D
lojko
28.03.13,02:25
vokoc - ponúkaj na spracovanie výrobcom a máš pokoj v duši, čistý sklad a €urá vo vrecku.:D

Tolko krumpli na slovensku a ja od hladu nemožem zaspac.A vraj kriza. Pre koho jaka ,jeden ma velo druhi slušne povedane ho..o:):)
Melnick
28.03.13,19:48
Hoď sem adresu a budeš o pár mesiacov, pýtať od nás nejakú dobrú dietu . :)
lojko
28.03.13,20:36
Dufam že opar mesia cov