vwenca
24.03.13,07:44
Podavam danove priznanie FO typu A
Chcem si uplatnit odpocitatelnu polozku na manzelku.
Manzelka mala prijem 441 Eur, z toho zrazenú daň 83,77Eur,
okrem toho poberala cely rok rodicovsky prispevok (ten sa do prijmu nezapocitava, ak sa nemylim).
To, ze je odpocitatelna polozka na manzelku 3644,74-44=3203,74 je mi jasné...
Potreboval by som ale informaciu, ci sa zapocitava prijem + zrazena dan manzelky do uhrnu prijmov od vsetkych zamestnavatelov, resp. dan do uhrnu preddavkov na dan v ramci mojho danoveho priznania alebo tam zapocitavam len cisto svoj prijem, resp dan.

Dakujem
Mila123
24.03.13,06:55
Podavam danove priznanie FO typu A
Chcem si uplatnit odpocitatelnu polozku na manzelku.
Manzelka mala prijem 441 Eur, z toho zrazenú daň 83,77Eur,
okrem toho poberala cely rok rodicovsky prispevok (ten sa do prijmu nezapocitava, ak sa nemylim).
To, ze je odpocitatelna polozka na manzelku 3644,74-44=3203,74 je mi jasné...
Potreboval by som ale informaciu, ci sa zapocitava prijem + zrazena dan manzelky do uhrnu prijmov od vsetkych zamestnavatelov, resp. dan do uhrnu preddavkov na dan v ramci mojho danoveho pruznania alebo tam zapocitavam len cisto svoj prijem, resp dan.

Dakujem
príjem manželky (do tvojho DP) bude 441 € - zaplatené poistné, ak bolo....
daň vo výške 83.77 € asi si požiadala RZD, popr. aj jej urob DP typ A a vráti sa jej zaplatená daň
veronikasad
24.03.13,07:22
Vlastným príjmom manželky je hrubá mzda, znížená o zaplatené poistné. V prípade tvojej manželky zrejme pracovala na dohodu a poistné neplatila. O vrátenie dane môže požiadať DU podaním vlastného DP, aj keď jej nevzniká povinnosť DP podať. Vrátená daň nemá vplyv na uplatnenie NČZD u manžela (na manželku)
ivustek
24.03.13,08:05
Do kolonky -úhrnu príjmov od všetkých zamestnávateľov v tvojom DP idú len tvoje prijmy, takisto do kolonky - zrazená daň - ide len tvoja zrazená daň.
Manželke urob DP A-ak jej neurobil zamestnávateľ ročné zúčtovanie -tiež je vrátia daň.