karami
24.03.13,14:01
Som vlastníkom 6/9 podielu na parcele záhrady ktorú užívam asi 30 rokov a ďalším spoluvlastníkom v podiele 1/3 je osoba, ktorá asi pred 20 rokmi zomtrela a tento podiel nikto neprededil ani oň nejaví záujem. Dediči po tomto vlastníkovi zomreli a žije iba jedna osoba.
Chcel by som si túto parcelu právne vysporiadať a previesť na svoju osobu. Poradí mi niekto aké sú všetky právne možnosti predodu vlastníckeho podielu po tejto zomrelej osobe?
Mária27
24.03.13,13:10
Najjednoduchšie je to vydržať, akože ste ich kedysi vyplatili alebo vám to darovali - nejaký svedok sa nájde. Poradí ti starosta, on aj tak dáva súhlas ... možno aj súhlasný podpis tej žijúcej osoby v dedičskom rade by to urýchlil.
mattto
24.03.13,17:08
Najjednoduchšie je to vydržať, akože ste ich kedysi vyplatili alebo vám to darovali - nejaký svedok sa nájde. Poradí ti starosta, on aj tak dáva súhlas ... možno aj súhlasný podpis tej žijúcej osoby v dedičskom rade by to urýchlil.

prestaň navádzať ľudí na páchanie trestných činov

1. darovať nehnuteľnosť ústnou darovacou zmluvou a nedať návrh na vklad vlastníckeho práva do katastra?
2. údajne darovanie pred 20 rokmi, premlčacia doba na zápis vlastníckeho práva do KN nič?

pre zadávateľa: jediná zákonná možnosť je usporiadať vlastnícke vzťahy v dedičskom konaní a od dediča nadobudnúť