lucilinda
24.03.13,14:22
Ahojte,

nenasla by sa nejaka ochotna dobra dusa, ktora by mi trosicku pomohla pri mojej diplomovke? moj veduci je nejaky prispaty a rada by som pracu dokoncila mam na to uz iba mesiac, len potrebujem trosku nakopnut, poradit...
Peto-M
24.03.13,13:28
Neviem si predstaviť, ako sa dá s takouto vecou pomôcť na internetovom fóre, ale tak asi budem len staromódny.
pavol54
24.03.13,14:51
Ahojte,

nenasla by sa nejaka ochotna dobra dusa, ktora by mi trosicku pomohla pri mojej diplomovke? moj veduci je nejaky prispaty a rada by som pracu dokoncila mam na to uz iba mesiac, len potrebujem trosku nakopnut, poradit... Tu si na nesprávnom fóre, Vareha bručí, a ostatní sú tiež vo vyšetrovačke
pepsikova
24.03.13,18:05
..možnosti ovplyvňovania finančných výkazov managementom podniku- no, to môže byť rôzne..záleží, aké výkazy máš na mysli, aký podnik, konkretny menežment..pretože, pokiaľ ja viem, menežment podniku ako taký je rozdelený podľa oddelení,iné je riadiaci aparát, iné je vnútorný menežment, ktorý pracuje priamo vo výrobe..
..čiže- široký pojem...keby si vedela použiť google, tak s takouto diplomkou nemáš problém,ani časovo ťa nezaťaží...a najlepšie by bolo, keby si našla niekoho, kto v menežmente pracuje a dala osobné skúsenosti, spracovala a nie čakala, že samosato...téma je aktuálna, zaujímavá a určite si sa v škole učila...stačí ako nakopnutie?..
buchač
24.03.13,18:33
moznosti ovplyvnovania financnych vykazov

CREATIVE ACCOUNTING AND TECHNIQUES OF MANIPULATION WITH
ACCOUNTING INFORMATION

ABSTRACT

This article deals with various possibilities of influencing accounting information and to
describe some techniques dedicated to such manipulation. This approach causes that such accounts
do not fulfill their main objective, which is to inform users about the true and fair view of the
company. Creative accounting can hardly be avoided, even if we used all precautions. Source of
creative accounting are people, who use newest technology that is difficult to detect.



ÚVOD
Účtovníctvo má podávať verný a pravdivý obraz o finančnej a výnosovej situácii podniku.
K tomu slúžia jeho výstupy vo forme účtovných závierok, na ktoré sa spoliehajú externí a interní
užívatelia, podľa ktorých robia ekonomické rozhodnutia. Práve snaha prezentovať účtovnú jednotku
„v lepšom svetle“ vedie manažment mnohých podnikov k umelému zlepšovaniu dosiahnutých
výsledkov. Ďalším dôvodom pre manipuláciu s výkazmi je snaha prilákať viac investorov a tiež
snaha o zníženie základu dane, a to podhodnocovaním výnosov alebo nadhodnocovaním nákladov


Link Ti nedávam ....
;):rolleyes::)
pavol54
24.03.13,18:33
..možnosti ovplyvňovania finančných výkazov managementom podniku- no, to môže byť rôzne..záleží, aké výkazy máš na mysli, aký podnik, konkretny menežment..pretože, pokiaľ ja viem, menežment podniku ako taký je rozdelený podľa oddelení,iné je riadiaci aparát, iné je vnútorný menežment, ktorý pracuje priamo vo výrobe..
..čiže- široký pojem...keby si vedela použiť google, tak s takouto diplomkou nemáš problém,ani časovo ťa nezaťaží...a najlepšie by bolo, keby si našla niekoho, kto v menežmente pracuje a dala osobné skúsenosti, spracovala a nie čakala, že samosato...téma je aktuálna, zaujímavá a určite si sa v škole učila...stačí ako nakopnutie?.. neviem ako môže výrobný manažment ovplyvniť finančné výkazy. Zrovna sa mohla spýtať rovno, ako ovplyvní daňovú optimalizáciu.
pepsikova
24.03.13,19:36
..nevieš?..
pavol54
24.03.13,21:46
A ty vieš
lucilinda
25.03.13,19:52
Neviem si predstaviť, ako sa dá s takouto vecou pomôcť na internetovom fóre, ale tak asi budem len staromódny.
tak pokial viem, existuju tu aj sukromne spravy.....
lucilinda
25.03.13,19:53
Tu si na nesprávnom fóre, Vareha bručí, a ostatní sú tiež vo vyšetrovačke
tak mi prosim ta porad to spravne
lucilinda
25.03.13,19:56
..možnosti ovplyvňovania finančných výkazov managementom podniku- no, to môže byť rôzne..záleží, aké výkazy máš na mysli, aký podnik, konkretny menežment..pretože, pokiaľ ja viem, menežment podniku ako taký je rozdelený podľa oddelení,iné je riadiaci aparát, iné je vnútorný menežment, ktorý pracuje priamo vo výrobe..
..čiže- široký pojem...keby si vedela použiť google, tak s takouto diplomkou nemáš problém,ani časovo ťa nezaťaží...a najlepšie by bolo, keby si našla niekoho, kto v menežmente pracuje a dala osobné skúsenosti, spracovala a nie čakala, že samosato...téma je aktuálna, zaujímavá a určite si sa v škole učila...stačí ako nakopnutie?..
hm, dakujem aj googlim...bohuzial som v malickej firme, kde ten manazment ani nie je.... a keby som cakala, ze samo sa to, tak tu ani nenapisem...
lucilinda
25.03.13,19:57
CREATIVE ACCOUNTING AND TECHNIQUES OF MANIPULATION WITH
ACCOUNTING INFORMATION

ABSTRACT

This article deals with various possibilities of influencing accounting information and to
describe some techniques dedicated to such manipulation. This approach causes that such accounts
do not fulfill their main objective, which is to inform users about the true and fair view of the
company. Creative accounting can hardly be avoided, even if we used all precautions. Source of
creative accounting are people, who use newest technology that is difficult to detect.



ÚVOD
Účtovníctvo má podávať verný a pravdivý obraz o finančnej a výnosovej situácii podniku.
K tomu slúžia jeho výstupy vo forme účtovných závierok, na ktoré sa spoliehajú externí a interní
užívatelia, podľa ktorých robia ekonomické rozhodnutia. Práve snaha prezentovať účtovnú jednotku
„v lepšom svetle“ vedie manažment mnohých podnikov k umelému zlepšovaniu dosiahnutých
výsledkov. Ďalším dôvodom pre manipuláciu s výkazmi je snaha prilákať viac investorov a tiež
snaha o zníženie základu dane, a to podhodnocovaním výnosov alebo nadhodnocovaním nákladov


Link Ti nedávam ....
;):rolleyes::)

Dakujem :)
pavol54
25.03.13,22:08
tak mi prosim ta porad to spravne A potom sa ma bude pýtať o radu aj IMRECZE.
Peto-M
27.03.13,14:47
tak pokial viem, existuju tu aj sukromne spravy..... Jasné, vždy je nejaké to za..... alebo pod...... :D
lucilinda
27.03.13,19:47
A potom sa ma bude pýtať o radu aj IMRECZE.

tak preco reagujes?
lucilinda
27.03.13,19:48
Jasné, vždy je nejaké to za..... alebo pod...... :D
prosim? prepac ale vobec netusim o com tu pises