Micifuzik
24.03.13,14:49
Ahojte, chcela by som sa spýtať, či musím zdaniť príjem, ktorý mám na základe kúpno-predajnej zmluvy keď sme predali zváračku? a dotyčný, ktorý ju kúpil si túto kúpno-predajnú zmluvu môže dať do nákladov ak je zvárač? predali sme ju za 1700 Eur. ďakujem pekne
Katy a R
24.03.13,14:58
Ahojte, chcela by som sa spýtať, či musím zdaniť príjem, ktorý mám na základe kúpno-predajnej zmluvy keď sme predali zváračku? a dotyčný, ktorý ju kúpil si túto kúpno-predajnú zmluvu môže dať do nákladov ak je zvárač? predali sme ju za 1700 Eur. ďakujem pekne
neviem, že kto sme my (či súkromná osoba:confused:)
tak kukneme - že čo na to hovorí zákon:confused:: - §9 odst 1 písm c - by sa na vás nevzťahovalo :confused:;):confused:
Micifuzik
24.03.13,15:01
prepáčte, týka sa to manžela - SZČO.
Tweety
24.03.13,15:05
prepáčte, týka sa to manžela - SZČO.
A mal ju v podnikaní? ak áno, je to príjem z podnikania, teda POZD.
veronikasad
24.03.13,15:08
Ahojte, chcela by som sa spýtať, či musím zdaniť príjem, ktorý mám na základe kúpno-predajnej zmluvy keď sme predali zváračku? a dotyčný, ktorý ju kúpil si túto kúpno-predajnú zmluvu môže dať do nákladov ak je zvárač? predali sme ju za 1700 Eur. ďakujem pekne
Zváračku manžel predával ako súkromná osoba, alebo ju mal zaradenú v obchodnom majetku a od skončenia podnikania ešte neuplynulo 5 rokov ?
Micifuzik
24.03.13,15:30
nemal ju v podnikaní, mal ju doma xy rokov ako súkromná osoba a predal ju za 1700 eur
veronikasad
24.03.13,15:31
nemal ju v podnikaní, mal ju doma xy rokov ako súkromná osoba a predal ju za 1700 eur
Príjem z predaja hnutelného majetku, ktorý nebol zaradený do podnikania - je od dane oslobodený
Katy a R
24.03.13,20:13
pozrela si §9 ???