dušina
24.03.13,20:22
Dobrý deň.
Potrebujem poradiť. Pracovník mal uzavretú zmluvu na DDS od roku 2005 do roku 2009. V roku 2009 na konci roka vybral všetky peniaze a zmluvu DDS zrušil. Teraz na to došiel, že musí dodaniť sumu príspevkov o ktoré si znižoval pri ročnom zúčtovaní dane svoj daňový základ. A otázky sú
TRI :
1. Do ktorého riadku v DP FO typ A sa tá suma vpisuje ? Až do riadku 40 ? ak sme sa dobre dočítali?
2. Všetky tie roky spolu treba spočítať? Tzn.že od 2005 až do 2009? to má skoro 20000 v Sk +
rok 2009 150 Eur ?
3. Majú byť prílohou DP aj jeho ročné zúčtovania dane od zamestnávateľa, kde je evidentné koľko si odpočítaval, alebo to stačí v IX.oddieli vykázať ?

Ďakujem za odpoveď
Mila123
24.03.13,19:27
1/ áno
2/ áno
3/ žiadne prílohy čo sa týka zrušenia DDP, či DDS
dušina
24.03.13,19:37
Ďakujem, to bolo rýchle a stručné :-) až som sa vydesila :-)
Vážne netreba pripnúť ako prílohy ročné zúčtovania dane ? Lebo mzdárka mu ich dala a kľudne to chceme k daňovému pripnúť, aby daniarom bolo jasné o čo ide :-) či ? budú ich zavádzať tie prílohy ? takže stačí v IX. oddieli to rozpísať a príloha vlastne len bude potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti za rok 2012 ? nič viac ?
A ešte jedna otázka. Nerobí to neskoro ? Lebo do troch rokov vraj to trebalo priznať a on to vybral v 12/2009 a teraz je 2013 aj ked DP za rok 2012 .
Odpoviete mi Mila123 ?
Ďakujem
Mila123
24.03.13,19:44
Ďakujem, to bolo rýchle a stručné :-) až som sa vydesila :-)
Vážne netreba pripnúť ako prílohy ročné zúčtovania dane ? Lebo mzdárka mu ich dala a kľudne to chceme k daňovému pripnúť, aby daniarom bolo jasné o čo ide :-) či ? budú ich zavádzať tie prílohy ? takže stačí v IX. oddieli to rozpísať a príloha vlastne len bude potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti za rok 2012 ? nič viac ?
A ešte jedna otázka. Nerobí to neskoro ? Lebo do troch rokov vraj to trebalo priznať a on to vybral v 12/2009 a teraz je 2013 aj ked DP za rok 2012 .
Odpoviete mi Mila123 ?
Ďakujem

platil § 11 ods. 12 ZDP

(12) Ak daňovník nedodrží podmienky ustanovené v odsekoch 10 a 11, je povinný zvýšiť základ dane do troch zdaňovacích období od skončenia zdaňovacieho obdobia, v ktorom došlo k porušeniu ustanovených podmienok o sumu zaplatených príspevkov na doplnkové dôchodkové sporenie, platieb finančných prostriedkov na účelové sporenie a platieb poistného na životné poistenie, o ktorú si v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach znížil základ dane. Nedodržaním podmienok je aj výplata odstupného z doplnkového dôchodkového sporenia pred dovŕšením 55. roku života daňovníka a pred uplynutím desiatich rokov od uzavretia účastníckej zmluvy.


rok 2013 je posledným rokom,kedy sa takto uplatnená daň musí vrátiť....
dušina
24.03.13,20:01
O.K. ďakujem. No koľko takých je, čo vôbec nemajú ani páru, že ked tie DDS povyberali, tak to mali teraz dodaniť... ale to je už o inom. A neviete náhodou Mila či DÚ čísla účtov posielal všetkým osobám na SK, alebo len tým čo si podávajú "B" DP ? Lebo onb tvrdí, že nič mu nikto neposielal pred rokom z DU a som zvedavá na aké číslo účtu DU zaplatí daň, keďže nemá ten papier z DU.
Mila123
24.03.13,20:03
O.K. ďakujem. No koľko takých je, čo vôbec nemajú ani páru, že ked tie DDS povyberali, tak to mali teraz dodaniť... ale to je už o inom. A neviete náhodou Mila či DÚ čísla účtov posielal všetkým osobám na SK, alebo len tým čo si podávajú "B" DP ? Lebo onb tvrdí, že nič mu nikto neposielal pred rokom z DU a som zvedavá na aké číslo účtu DU zaplatí daň, keďže nemá ten papier z DU.
ak nemá, na DP zaškrtnite, na prvej strane, hore, vpravo, že mu správca dane nedoručil UOD.....
správca dane mu ho zašle a on má myslím 7 dní na zaplatenie (od doručenia čísla, resp, jeho prevzatia)
dušina
24.03.13,20:12
ďakujem, si skvelá Mila :-) pekný večer